Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor zdjęcia: Maciej Pacholski

  (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor zdjęcia: Maciej Pacholski

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Paweł Gajda

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Paweł Gajda

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Paweł Gajda

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Paweł Gajda

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Rafał Choma

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Rafał Choma

 • Prognoza pogody na tydzień 23.03-29.03.2013
  22.03.2013 03:16

  Wiosno, wiosno gdzie jesteś? Zdaje się, że każdy Polak zadał sobie w ostatnim czasie to pytanie. Choć astronomiczna wiosna przyszła w środę, a kalendarzowa w czwartek, to tej klimatycznej jak nie było tak nie ma. Czyżby przyroda zakpiła z wszystkich i zbliżające się święta były białe?

  • Reklama

   

  Zerknijmy w przyszłość i spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy przyjdzie  wreszcie ta upragniona przez wszystkich wiosna.

  W sobotę i w niedzielę znów w całym kraju będzie pogodnie i słonecznie. A to za sprawą klina wyżu, którego główne centrum będzie znajdowało się bardzo daleko bo aż na Grenlandii. Klin ten już w piątek będzie rozbudowywał się nad naszym krajem spychając dalej na południe niż, który w ostatnich dniach przyniósł kolejną porcję śniegu do Polski. 

  W sobotę prawie w całym kraju piękna słoneczna pogoda, zachmurzenie będzie małe lub niebo będzie bezchmurne, jedynie na południowym-wschodzie kraju będzie więcej chmur, tu zachmurzenie będzie przeważnie duże, ale wieczorem będzie malało do małego. Jeśli chodzi o temperaturę, to sobota rozpocznie się  bardzo mroźno, gdyż prognozowana temperatura minimalna na noc z piątku na sobotę wynosi od (-17) do (-15) stopni na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach, Mazowszu,  Podlasiu i Kujawach do (-12)-(-10) stopni Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku. Na pozostałym obszarze od (-15) do (-12) stopni. W ciągu dnia w całym kraju temperatura będzie ujemna. Prognozowana temperatura maksymalna wyniesie od (-10)-(-8) stopni na południowym wschodzie do (-4)-(-2) stopni na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim.

  W niedzielę podobnie jak sobota zacznie się od bardzo dużego jak na marzec mrozu. Rano w całym kraju będzie przeważnie bezchmurnie, tylko lokalnie zachmurzenie będzie małe, a termometry pokażą od (-20)-(-15) stopni na przeważającym obszarze do  (-14)-(-12) stopni na północy i północnym-wschodzie, a najcieplej będzie nad samym morzem od (-12) do (-8) stopni. W ciągu dnia nadal dużo słońca, zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju będzie małe, jedynie na północy, północnym-wschodzie i wschodzie zachmurzenie w ciągu dnia wzrośnie do dużego lokalnie do całkowitego i właśnie tu mogą wystąpić słabe lokalne opady śniegu. W niedzielę prognozowana temperatura maksymalna wynosi od (-6)-(-3) stopni na południu do (-1)-1 stopnia na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim oraz na Warmii i Mazurach.

  W kolejnych dniach Polska znajdować się będzie pomiędzy niżami, które będą przemieszczały się nad południową Europą i układami wysokiego ciśnienia, które będą oddziaływały na północy kraju.

  W związku z takim położeniem układów barycznych, w ciągu nadchodzącego tygodnia na południu kraju będzie więcej chmur niż na północy. W poniedziałek na południu zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite, a na północy zachmurzenie będzie małe lokalnie umiarkowane. W kolejnych dniach nadal na południu zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite i od czasu do czasu występować będą opady śniegu, a na północy zachmurzenie będzie umiarkowane okresami będzie wzrastało do dużego. Kolejny niż nad Polską przynoszący opady, oczywiście śniegu prognozowany jest na piątek. Dlatego też w piątek w całym kraju zachmurzenie całkowite z opadami śniegu i śniegu z deszczem.

  Jeśli chodzi o temperatury to najchłodniej w następnym tygodniu będzie na południowym-wschodzie i wschodzie, a najcieplej na północnym-zachodzie kraju. Od poniedziałku do środy temperatury wyniosą od (-4)-(-2) stopni na południowym-wschodzie i wschodzie kraju do (1-2 stopni na Nizinie Szczecińskiej. W czwartek termometru pokażą od (-2)-0 stopni na południowym-wschodzie i wschodzie do 2-3 stopni na zachodzie, a w piątek od 1-2 stopni na południowym-wschodzie i wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie i północnym-zachodzie kraju.

  Jaka będzie pogoda na Wielkanoc? Obecne prognozy długoterminowe są bardzo rozbieżne. Model rozwijany przez naszą firmę prognozuje, że w sobotę będzie pochmurno z opadami śniegu, w niedzielę również z tym, że opadów już mniej i tylko na wschodzie kraju. A w poniedziałek w całym kraju zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite i już bez opadów. Jeśli chodzi o temperatury od soboty do poniedziałku w ciągu dnia będą w całym kraju dodatnie i wyniosą od 2-4 stopni na wschodzie do 6-9 stopni na zachodzie, a w Śmigus Dyngus prognozowane są jeszcze wyższe temperatury, bo od 4-6 stopni na wschodzie od 8-10 stopni na zachodzie.

  Podsumowując, weekend zapowiada się znów pogodny i słoneczny, ale za to zimny, natomiast cały następny tydzień to nadal bardziej przedwiośnie niż prawdziwa wiosna. A jeśli chodzi o prognozę na święta to na dzień dzisiejszy trudno dać 100% prognozę, dlatego też zachęcam zainteresowane osoby do odwiedzania naszej strony internetowej i lektury kolejnej prognozy tygodniowej w której zawarte będą bardziej szczegółowe informacje.

  Autor: Maricn Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.