Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Jerzy Kaczor

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Jerzy Kaczor

 • Prognoza pogody na tydzień 23.02-01.03.2013
  21.02.2013 20:21

  Niestety weekend nie zapowiada się zbyt pogodnie. W zasadzie to zapowiada się pochmurno i deszczowo, chociaż troszkę cieplej. Polska będzie cały czas pod wpływem rozległego niżu znad Europy południowej z frontem ciepły, który przyniesie nam ciepłe powietrze z południa, a razem z nim – opady.

  • Reklama

   


  W Sobotę w całej Polsce zachmurzenie będzie całkowite z opadami śniegu, a na południu i południowym wschodzie deszczu ze śniegiem. Opadów będzie mniej tylko na północy i północnym wschodzie. Jednakże na południowym zachodzie opady śniegu mogą być bardzo intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 0-3 stopni, tylko na południowym zachodzie (-4) – 0 stopni. Ze względu na dodatnią temperaturę śnieg w ciągu dnia może się topić i w nocy zamarzać powodując śliskość na drogach. Temperatura minimalna w nocy z soboty na niedzielę wyniesie (-4) – 0 stopni.
  W niedzielę w dalszym ciągu na przeważającym obszarze będzie pochmurno, tylko na północnym wschodzie będzie więcej rozpogodzeń. Opady śniegu i deszczu z śniegiem, lokalnie marznące występować będą głównie na zachodzie, południowym zachodzie i południu. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie 1-4 stopnie. W nocy opady będą stopniowo zanikać, a na zachodzie i południowym zachodzie będą się pojawiać się zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie przeważnie 0-2 stopnie, tylko na północy i północnym wschodzie (-4)-(-1) stopni.
  W poniedziałek nie przyniesie nam znaczącej poprawy pogody, w dalszym ciągu będzie bardzo pochmurno z zamgleniami na zachodzie i południowym zachodzie utrzymującymi się lokalnie przez cały dzień. Więcej rozpogodzeń więcej będzie tylko na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie 2-4 stopnie.
  Od wtorku od wschodu zacznie oddziaływać układ wyżowy znad Rosji, przynosząc stopniowo więcej rozpogodzeń. Początkowo jeszcze na przeważającym obszarze będzie pochmurno, jednakże na wschodzie i północy zachmurzenie będzie malało do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 2-5 stopni. Ze względu na wiele rozpogodzeń, noc będzie z zamgleniami i mgłami marznącymi.
  W środę nadal będzie dość pogodnie, jednakże poranek może być bardzo mglisty. Będzie także bardzo ciepło, termometry pokażą 3-5 stopni. Noc ze środy na czwartek także będzie bardzo mglista.
  Pod koniec tygodnia Polska dostanie się pomiędzy wyż znad Morza Północnego a niż znad Rosji. W czwartek będzie jeszcze dość pogodnie, jednakże od wschodu zacznie się zbliżać kolejna strefa dużego zachmurzenia. W piątek duże zachmurzenie będzie już występowało w całej północnej połowie kraju, tylko na południu będzie jeszcze dość pogodnie. W dalszym ciągu będzie bardzo ciepło. W czwartek temperatura maksymalna wyniesie 3-5 stopni, a w piątek od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 4-8 stopni na pozostałym obszarze.
  Nocami temperatury będą ujemne, więc należy spodziewać się szronu oraz zamarzania wilgoci z topiącego się śniegu.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.