Wiadomości pogodowe

Reklama
 • ferie...białe szaleństwo

  ferie...białe szaleństwo źródło:sxc.hu

  piękne oblicze zimy

  piękne oblicze zimy źródło:sxc.hu

  zmora kierowców i podróżnych

  zmora kierowców i podróżnych źródło:sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 23.01-29.01 2010 r.
  23.01.2010 12:00

  W nadchodzący weekend poznamy siłę wyżu syberyjskiego. To właśnie pod jego wpływem przez kilka nadchodzących dni będzie znajdować się Polska. Wyż ten kierować będzie do Polski chłodne arktyczne powietrze ze wschodu i północnego wschodu. W weekend niemal nad całą Polską będzie zachmurzenie małe, a miejscami będzie bezchmurnie, jedynie na Lubelszczyźnie i na południu Podkarpacia i Małopolski zachmurzenie będzie duże i tam też słabo popada śnieg. Chłodne arktyczne powietrze spowoduje, że w ciągu dnia w weekend temperatura maksymalna wynosić będzie od (-18) – (-15) stopni na wschodzie do (-12) – (-10) stopni na zachodzie, a w nocy temperatura wyniesie
  od (-22) – (-19) stopni na wschodzie do (-16) – (-13) stopni na zachodzie.
  W ciągu dnia odczucie chłodu będzie rekompensowane przez mocno operujące słońce niemal nad całą Polską.

  • Reklama

  W poniedziałek nastąpi stopniowa przebudowa pola barycznego nad Polską. Srogi i mroźny wyż syberyjski ustąpi niżowi znad Niemiec. Ta istotna zmiana spowoduje stopniowy napływ do Polski nieco cieplejszego powietrza z zachodu. W poniedziałek i wtorek niemal nad całym krajem zachmurzenie będzie duże.
  W poniedziałek od zachodu bardzo powoli wkroczy strefa słabych opadów śniegu, które we wtorek obejmą swym zasięgiem także i Polskę centralną.
  W związku z napływem nieco cieplejszej masy powietrza z zachodu temperatura maksymalna w te dni wyniesie od (-15) – (-13) stopni
  na wschodzie do (-9) – (-6) stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna jeszcze na wschodzie będzie niska (-15) – (-14) stopni do (-11) – (-9) stopni
  na zachodzie.

  Od środy do końca tygodnia Polska pozostawać będzie pod wpływem głębokiego układu niskiego ciśnienia z centrum nad Skandynawią. Do całej Polski napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie z północnego zachodu, co spowoduje, iż odpoczniemy od skrajnie niskich temperatur. Niż ten sprawi, że od środy do końca tygodnia nad całą Polską występować będzie zachmurzenie duże i całkowite. We środę jedynie w Polsce północnej, ale od czwartku w całym kraju występować będą opady śniegu. Długotrwałe opady ponownie mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym, szynowym oraz lotniczym.

  Jak już wspominałem od środy nastąpi stopniowe ocieplenie. We środę temperatura maksymalna wyniesie od (-8) – (-7) stopni na wschodzie
  do (-3) – (-1) stopnia na zachodzie, a w nocy temperatura minimalna wyniesie od (-9) – (-7) stopni na wschodzie do (-4) – (-2) stopni na zachodzie kraju.
  W piątek temperatura maksymalna wynosić będzie od (-3) – (-1) stopnia na wschodzie do 0 – 1 stopnia na zachodzie i temperatura minimalna w nocy wyniesie od (-5) – (-3) stopni na wschodzie do (-3) – (-2) stopni na zachodzie.

  Tak, więc w nadchodzącym tygodniu nastąpi diametralna zmiana z mroźnej i słonecznej w pochmurną i śnieżną – zimę.

  Autor: K.M.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.