Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 22-29.03.2019
  21.03.2019 15:16

  W czwartek 21.03.2019 rozpoczęła się kalendarzowa wiosna – i pierwszy jej tydzień rzeczywiście przyniesie wiosenną pogodę, choć raz w cieplejszym, raz w chłodniejszym wydaniu. Szczegóły poniżej.

   

  • Reklama

  Piątek przeważnie pochmurny, a rano na wschodzie lokalnie ze słabym deszczem lub mżawką. Pogoda zacznie się zmieniać w drugiej części dnia, kiedy to w prawie całej północno-wschodniej części kraju powinno się wypogodzić. Przejaśni się również na krańcach południowo-zachodnich. Temperatury maksymalne wyniosą od 9-12 stopni na północy do 15-17 na południowym zachodzie. Noc w dzielnicach wschodnich będzie mroźna!

  W sobotę już dużo więcej słońca. Po ustąpieniu porannych zamgleń i mgieł pochmurno będzie jedynie w pasie od Wybrzeża po Śląsk. W drugiej części dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami obejmie północną połowę kraju, natomiast południe będzie pogodne. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach niewykluczony słaby deszcz. Ciepło – do 12-14 stopni na wschodzie i nawet 17-20 na zachodzie. W nocy lokalne przymrozki.

  W niedzielę lepsza pogoda w północnej połowie Polski – na ogół zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, a miejscami z rozpogodzeniami do małego. Na południu więcej chmur – zachmurzenie duże do całkowitego i lokalnie niewykluczony słaby deszcz. Temperatury maksymalne od 7-10 stopni na Wybrzeżu, do 11-13 na pozostałym obszarze. Noc miejscami z przymrozkami. 

  W poniedziałek w całej Polsce więcej chmur oraz opady deszczu i deszczu przelotnego – przede wszystkim w północno-zachodniej i północnej Polsce, oraz na południowym wschodzie. Chłodniej – temperatury maksymalne od 6 do 10 stopni. Okresami silniejszy wiatr. W nocy możliwe lokalne przymrozki, a opady gdzieniegdzie przejdą w deszcz ze śniegiem.

  We wtorek jeszcze chłodniej – maksymalnie od 5 do 8 stopni i podobna pogoda. Tym razem jednak najwięcej opadów w centrum, na południu i wschodzie. Lokalnie będzie to deszcz ze śniegiem, a na pogórzach i w górach – śnieg. Na północy przejaśnienia. Noc chłodna, w prawie całym kraju lekki mróz.

  W środę na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami, opadów mniej, przelotny deszcz jedynie lokalnie. Temperatury maksymalne od 6 do 9 stopni. Noc ponownie z lekkim mrozem lub przymrozkami.

  Kolejne dni coraz cieplejsze i z większą ilością przejaśnień, choć nocami nadal możliwe przymrozki. Raczej bez opadów, słaby przelotny deszcz możliwy jedynie lokalnie.   

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.