Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Anna Kozubal Karlicka.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczyk.

 • Prognoza pogody na tydzień 22-28.10.2016
  21.10.2016 16:38

  Październik postanowił nadrobić niedobór opadów z września – miesiąc jak dotąd jest deszczowy, a nadchodzący tydzień wyjątkiem od tej reguły nie będzie.

   

  • Reklama

  Sobota zapowiada się raczej pochmurno – prawie wszędzie zachmurzenie całkowite, uprzywilejowana będzie jedynie południowo-zachodnia Polska – tam nie powinno padać, a nawet pojawią się przejaśnienia. Poza tym deszcz, zwłaszcza w pasie dzielnic wschodnich, gdzie opady będą intensywne. Rankiem na Suwalszczyźnie niewykluczony deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-6 stopni na północnym wschodzie do 10-11 na południowym zachodzie.

  Po ustąpieniu porannych zamgleń i mgieł, niedzielny ranek ładniejszą pogodą przywita mieszkańców południa – tam zachmurzenie umiarkowane do dużego, miejscami nawet rozpogodzenia do małego. Na północy zachmurzenie całkowite, miejscami opady deszczu. W pasie dzielnic centralnych początkowo pochmurno ze słabymi opadami, po południu powinno się nieco przejaśnić. Termometry wskażą maksymalnie od 7-9 stopni na północy i północnym zachodzie do 10-13 na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek z zachmurzeniem dużym do całkowitego. Na zachodzie i południu niewielkie przejaśnienia, poza tym miejscami słaby deszcz. Temperatury maksymalne od 4-6 stopni na północnym wschodzie, do nawet 14-15 na Śląsku i Opolszczyźnie.

  We wtorek chmury z opadami deszczu przykryją północną i centralną Polskę. Na południu nie powinno padać, ponadto będzie tam bardzo ciepło – do 15-18 stopni. Poza tym na ogół 10-14 stopni, tylko na północnym wschodzie chłodniej – 7-9 stopni. W nocy deszcz obejmie cały kraj.

  W środę opady będą powoli zanikać, najdłużej utrzymają się na wschodzie. W całym kraju jednak pochmurno. Temperatura maksymalna od 7-9 stopni na północy i wschodzie, do 10-12 na pozostałym obszarze.

  Podobny zakres temperatur w czwartek i piątek, nadal przewaga chmur, miejscami deszcz, a w nocy zamglenia i mgły – jesień. :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.