Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Józef Gigoń Zdjęcie tytułowe

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Józef Gigoń Zdjęcie tytułowe

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Aleksandra Lewartowska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Aleksandra Lewartowska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Bene Rychter

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Bene Rychter

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 22-28.10.2011
  21.10.2011 15:14

  Najwyraźniej przyroda postanowiła nas jeszcze trochę porozpieszczać piękną pogodą i zaserwuje nam słoneczną aurę prawie w całym kraju przez nadchodzący tydzień. Stanie się tak za sprawą rozległego układu wyżowego przemieszczającego się nad Europą wschodnią. Jednakże należy pamiętać, że o tej porze roku, pogoda wyżowa powinna nam się kojarzyć już nie tylko z pięknymi, słonecznymi dniami, ale niestety także z mglistymi i chłodnymi nocami.

  Weekend jako nagroda po całym tygodniu ciężkiej pracy będzie piękny i słoneczny. W sobotę prawie w całej Polsce pogodnie i słonecznie z wyjątkiem wschodnich regionów Polski, gdzie może utrzymywać się zachmurzenie umiarkowane i duże. W sobotę termometry pokażą maksymalnie 8-9 stopni na południowym wschodzie i w centrum oraz 10-11 stopni na pozostałym obszarze. Niestety noc z soboty na niedzielę będzie mglista, a nad ranem w wielu miejscach mogą się pojawiać niskie chmury. Rano w niedzielę temperatura minimalna wyniesie na przeważającym obszarze od (-1) do 1 stopnia , jedynie w Lubelskim od (-3) do 0 stopni, a na Wybrzeżu najcieplej od 1 do 3 stopni. Natomiast przy gruncie w całej Polsce temperatura będzie od (-4) do (-2) stopni. Po ustąpieniu porannych mgieł i zamgleń w całej Polsce będzie pięknie i słonecznie, jedynie na południu może utrzymywać się zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 do 12 stopni w całym kraju.

  • Reklama

  Na szczęście poniedziałkowy poranek okaże się trochę cieplejszy gdyż w nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura minimalna wyniesie od 1 do 4 stopni. Jednakże będzie sporo zamgleń i mgieł. W ciągu dnia będzie pięknie i słonecznie i dość ciepło, gdyż temperatura maksymalna wyniesie 11-13 stopni. Tylko na południu utrzyma się zachmurzenie umiarkowane i duże.

  Wtorkowy poranek okaże się równie ciepły co poprzedni, gdyż termometry wskażą od 2 do 4 stopni. W ciągu dnia będzie pięknie i słonecznie, jedynie na południu i południowym zachodzie utrzyma się zachmurzenie umiarkowane i duże. Będzie także dosyć ciepło gdyż temperatura maksymalna wyniesie od 10 do 14, a na południowym zachodzie nawet do 15 stopni.

  Niestety środa przyniesie chwilowe pogorszenie pogody na obszarach zachodnich Polski. Przez cały dzień utrzyma się tam zachmurzenie duże i całkowite, a lokalnie może nawet popadać. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe lub niebo będzie bezchmurne. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-9 stopni na wschodzie do 10-13 stopni na pozostałym obszarze.

  Na koniec tygodnia znowu zagości u nas piękna pogoda. W czwartek układ wyżowy odepchnie strefę opadową w kierunku Niemiec, a w Polsce zachmurzeni będzie małe i umiarkowane, a na wschodzie będzie bezchmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-10 stopni na wschodzie do 11-12 stopni na pozostałym obszarze. W piątek prawie w całej Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, więc także nie będzie powodów do narzekania na pogodę. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-10 stopni na wschodzie do 11-12 stopni na pozostałym obszarze.

  Pozostaje nam tylko cieszyć się wspaniałą pogoda oglądaną przez cały tydzień z okien w pracy.

  Autor: Sebastian

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.