Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marek

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marek

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 22-28.08.2015
  21.08.2015 12:51

  W ostatnim tygodniu odpoczęliśmy wreszcie od upałów i burz, które dały się we znaki w lipcu i sierpniu. Taką prawdziwie letnią pogodę, zapewnił nam wyż znad północno-wschodniej Europy, który sprowadził do Polskie chłodniejsze i suchsze powietrze polarne kontynentalne. A jaka będzie pogoda w tym ostatnim wakacyjnym tygodniu. Czy może wreszcie spadanie przez wszystkich wyczekiwany deszcz. Na to pytanie postaram się teraz odpowiedzieć.

  • Reklama

  Prognozy rozkładu ciśnienia atmosferycznego zredukowanego do średniego poziomu morza, pokazują, że wspomniany przeze mnie wyżej wyż, którego centrum od kilku dni znajduje się nad północno-wschodnią Europą, będzie stał na straży pięknego lata w Europie Wschodniej, w tym w Polsce do poniedziałku, kiedy to wyż na chwilę ustąpi miejsca niżowi.

  Jeśli chodzi o pogodę od soboty do poniedziałku, to każdego dnia będzie podobna. Czyli zachmurzenie, które będzie składało się w główniej mierze z chmur piętra wysokiego i średniego będzie umiarkowane i duże, pod tymi chmurami w ciągu dnia pojawiać się będą w niewielkiej ilości chmury kłębiaste Cumulus. Nie ma, co liczyć na duże opady deszczu, oczywiście prognozowane są one na południu w górach, ale będą to jedynie miejscowe przelotne opady deszczu. Temperatury maksymalne:

  - w sobotę od 17-20 stopni w Karpatach, przez 20-23 stopnie w województwach południowej i wschodniej Polski, do 24-26 stopni na zachodzie, północnym zachodzie i północy;

  - w niedzielę od 22-25 stopni na południu i nad samym morzem do 25-27 stopni na pozostałym obszarze, w górach chłodniej 17-20 stopni;

  - w poniedziałek od 25 do 28 stopni, jedynie w górach chłodniej.

  We wtorek, tak jak już napisałem wcześniej, wyż ustąpi miejsca niżowi znad Wysp Brytyjskich. Fronty atmosferyczne z nim związane będą przemieszczały się nad Polską.

  We wtorek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego, a w strefie frontów atmosferycznych duże i całkowite. Będą występowały opady deszczu i przelotne opady deszczu, miejscami mogą pojawić się burze, głównie we wschodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 25-28 stopni (miejscami na Lubelszczyźnie 29-30 stopni) we wschodniej połowie kraju do 19-21 stopni na zachodzie.

  W środę na wschodzie kraju będzie jeszcze pochmurno z zanikającymi w pierwszej części dnia opadami deszczu. Na zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami duże, z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu jednie na Pomorzu. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-23 stopni na północy do 23-25 stopni na pozostałym obszarze.

  W czwartek w całym kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a opady deszczu będą występowały w województwach na północy kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-24 stopni na północy do 25-28 stopni na pozostałym obszarze.

  W piątek zachmurzenie zapowiada się zmienne, przed południem zachmurzenie będzie umiarkowane, jedynie na północy duże, a po południu w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane miejscami małe. Temperatura maksymalna wyniesie od 24-26 stopni na północy do 28-30 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.