Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Zdjęcie tytułowe. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Maciej Boguszewski.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Maciej Boguszewski.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Maciej Boguszewski.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Maciej Boguszewski

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Maciej Boguszewski

 • Prognoza pogody na tydzień 22-28.02.2019
  21.02.2019 11:58

  W nadchodzącym tygodniu „wczesnej wiosny” ciąg dalszy. Za sprawą układów wyżowych nad Polską ciepło, sporo słońca oraz brak opadów.  

  • Reklama

  W piątek początkowo cały pas południowej Polski będzie znajdować się pod wpływem zatoki nożowej z frontem chłodnym, związanym z niżem znad zachodniej Rosji. Na tym obszarze zachmurzenie całkowite do dużego, z zanikającymi stopniowo opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Od północy kraju pogoda poprawi się za sprawą rozbudowującego się wyżu znad Bałtyku. Od północy napływać będzie chłodne i suche powietrze arktyczne. Od rana słonecznie na północy, wschodzie i w centrum Polski. Pod koniec dnia rozpogodzenia będą obejmować cały obszar kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od (-1)-0 stopni na północy, wschodzie i w centrum do 4-6 stopni na południowym zachodzie. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, okresowo do dość silnego, w porywach do 40-50km/h. W górach do 70-90km/h.

  W sobotę centrum układu wyżowego przemieści się nad Polskę. Zachmurzenie od małego na południu, do umiarkowanego i dużego na północy. W całym kraju brak opadów. Temperatury maksymalne od (-2)-0 stopni na południu i południowym wschodzie do 1-3 stopni na przeważającym obszarze Polski.

  W niedzielę nadal dość pogodnie. Zachmurzenie od małego i umiarkowanego na zachodzie do dużego z przejaśnieniami na przeważającym obszarze Polski. Cieplej. Temperatury maksymalne od 3-4 stopni na południowym wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie kraju.

  W poniedziałek w dalszy ciągu dość pogonie i brak opadów. Temperatury maksymalne od 7-8 stopni na północy, wschodzie i południu do 9-10 stopni na zachodzie.

  We wtorek trochę więcej chmur, ale również nie powinno padać.Temperatury maksymalne od 5-6 stopni na wschodzie do 10-11 stopni na zachodzie.

  Kolejne dni na chwilę obecną również zapowiadają się dość pogodnie. Więcej słońca na zachodzie, natomiast na wschodzie kraju niewykluczone słabe opady deszczu. Nadal ciepło. Temperatury maksymalne od 6-8 stopni w pasie wschodnim do 11-12 stopni w zachodniej części kraju.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.