Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Piotr Markiewicz

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Piotr Markiewicz

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Urszula Lasota

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Piotr Markiewicz

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Piotr Markiewicz

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

 • Prognoza pogody na tydzień 22.12-28.12.2012
  20.12.2012 22:15

  W sobotę Polska nadal znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Rosją. Przeważnie będzie duże zachmurzenie, z przejaśnieniami w dzielnicach wschodnich. Nadal Będzie zimno Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-13)-(-11) stopni na północnym wschodzie i wschodzie do (-4)-(-2) stopnie na Dolnym i Górnym Śląsku, oraz w Małopolsce.

  • Reklama

  W niedzielę od zachodu na pogodę zacznie wpływać rozległy niż z centrum nad Morzem Norweskim. Związany z nim będzie front atmosferyczny, za którym zacznie napływać ciepłe  powietrze polarne morskie. Przyniesie on do Polski zachodniej oraz południowej opady śniegu, które stopniowo przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu. Na Mazurach, Warmii, Podlasiu oraz na Mazowszu, nadal będzie zimno, termometry wskażą najwyżej (-13)-(-11) stopni, ale do dzielnic zachodnich i południowo-zachodnich napływać będą już cieplejsze masy powietrza z zachodu i dlatego na termometrach zobaczymy od (-2) do 0 stopni.

  W poniedziałek (24.12) nadal napływać będzie z zachodu ciepła i wilgotna masa powietrza. Strefa opadów śniegu, które przechodziły będą w dzielnicach zachodnich i centralnych w opady deszczu marznącego i marznącej mżawki przesuwać się będą dalej na wschód. Będzie cieplej, na wschodzie temperatura maksymalna wyniesie (-8)-(-6) stopni, na zachodzie osiągnie nawet 5-6 stopni.

  Wtorek (25.12) to w dalszym ciągu wpływ niżu. W całym kraju będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz słabymi, lokalnymi opadami deszczu lub mżawki. Przeważnie będzie od 2 do 5 stopni, jedynie na Suwalszczyźnie będzie jeszcze (-1)-1 stopień, a na zachodzie nawet do 7-8 stopni.

  Środa (26.12) będzie podobna, w całym kraju pochmurno ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Nadal ciepło, termometry wskazywać będą od 2-4 stopni na północnym wschodzie do 6-7 stopni na południowym zachodzie.

  W czwartek w północnej części kraju zachmurzenie całkowite ze słabymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu. Na południu zachmurzenie duże, lokalnie możliwe niewielkie przejaśnienia. Temperatury nie będą odbiegały od tych ze środy, od 2-4 na wschodzie do 6-7 na zachodzie.

  Piątek w całym kraju również będzie pochmurny, a na zachodzie i północy również w wielu miejscach deszczowy, z opadami deszczu i mżawki. Tempera maksymalna wynosić będzie od 2-3 stopni na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie.

  No cóż, wygląda na to że w tym roku zima postanowiła nam sprawić niezbyt miłą niespodziankę w postaci odwilży na święta.

  W niedzielę i poniedziałek na drogach będziemy mieć wyjątkowo trudne warunki do jazdy – śnieg, opady deszczu które będą zamarzać na wychłodzonej nawierzchni tworząc gołoledź -  weźmy to pod uwagę przy planowaniu podróży, aby wszyscy szczęśliwie dojechali do swoich rodzin.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.