Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Cybulski

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Adam Cybulski

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor MARIOLA

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor MARIOLA

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Roman

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Roman

 • Prognoza pogody na tydzień 22.09-28.09.2012
  21.09.2012 17:23

  Niestety początek weekendu nie będzie się zapowiadał zbyt pogodnie. Znajdziemy się pod wpływem niżu znad Morza Bałtyckiego ze strefą pofalowanego frontu chłodnego przemieszczającego się z zachodu na wschód. Dodatkowo za frontem z północnego zachodu napływać będzie do nas chłodniejsze powietrze, co ogólnie sprawi, że weekend najprzyjemniejszy nie będzie. Front przyniesie nam duże i całkowite zachmurzenie na zachodzie oraz w północnej połowie kraju i lokalnie w centrum. Na pozostałym obszarze zachmurzenie powinno być duże i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 11-14 stopni, jedynie na południu i zachodzie będzie cieplej z 15-17 stopniami. Noc też będzie dość chłodna. Termometry pokażą przeważnie od 5-7 stopni, jedynie na północy 8-9 stopni, a na samym wybrzeżu 9-10 stopni.

  • Reklama

   

   

  Niedziela przyniesie nam zdecydowaną, acz krótkotrwałą poprawę. Strefa frontowa z opadami przemieści się na północ a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Będzie też trochę cieplej, przeważnie 15-17 stopni, jedynie na północy i północnym wschodzie 13-14 stopni.

  Początek tygodnia nie każdego będzie nastrajał optymistycznie (jakby kogoś nastrajał). Dla mieszkańców centrum i wschodu nadal będzie dość pogodnie, jednakże od zachodu i północnego zachodu zbliżać się będzie kolejna strefa frontowa przynosząc zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Jednakże z południa zacznie napływać do nas cieplejsze powietrze, co przyniesie ocieplenie, aczkolwiek, jak zawsze, nie dla wszystkich. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-14 stopni na północy, przez 15-19 stopni w centrum i na wschodzie do 20-23 stopni na południu.

  We wtorek w dalszym ciągu będzie pochmurno. Na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu, jednakże do wieczora powinny one zanikać, a na południu będzie się rozpogadzać. W dalszym ciągu będzie dość ciepło, na południu i zachodzie 19-20 stopni, a na pozostałym obszarze 16-18.

  Środa i czwartek będą dość podobne. Na południu i południowym wschodzie pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, na zachodzie i północy zaś zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu. W dalszym ciągu będzie ciepło. W środę i czwartek termometry maksymalnie pokażą na południu aż 23-25 stopni, a na pozostałym obszarze 19-22.

  W piątek niestety ponownie więcej chmur. Na północy nadal lokalnie będą występować opady deszczu, a na pozostałym obszarze będzie pochmurno. Lepsza pogoda jedynie na południu, ale nawet i tam nie należy się spodziewać słońca przez cały dzień. Będzie też trochę chłodniej, tylko w centrum i na południu 20-23 stopnie, na pozostałym obszarze 17-19.

  Podsumowując prognozę na nadchodzący tydzień, zdecydowanie lepiej będzie się przenieść na południe. Cieplej, słoneczniej i bardziej sucho.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.