Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Powrót zimy!

  Powrót zimy!

  Ferie na całego.

  Ferie na całego.

  Zima w pełnej krasie.

  Zima w pełnej krasie.

 • Prognoza pogody na tydzień 22.01-28.01 2011r.
  21.01.2011 03:52

  Po dość niespodziewanej odwilży w środku kalendarzowej zimy powrócą dni ze śniegiem i lekkim mrozem w ciągu dnia i trochę większym w nocy. Wszak już są ferie, a górale z niepokojem obserwowali jak śnieg znikał przez ostanie dni ze stoków.

  • Reklama

  Najbliższy tydzień da trochę, choć niewiele naturalnego śniegu, który nie będzie topniał, ale zimne noce pozwolą na dośnieżanie i wszystko wskazuje, że warunki na trasach będą wyśmienite.

  W weekend Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Białorusi. Jeszcze w sobotę w całym kraju zachmurzenie będzie duże ze słabymi lokalnymi opadami śniegu, a od niedzieli z północnego wschodu do Polski wkroczy front atmosferyczny z zachmurzeniem całkowitym i intensywnymi opadami śniegu, które przemieszczać się będą na południe. Temperatura w ciągu dnia wynosić będzie od (-2) stopni na wschodzie do 1 stopnia na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-6) stopni na wschodzie do około (-3) stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie zachodni i północno zachodni, umiarkowany. 

  W poniedziałek jeszcze na wschodzie kraju wpływ niżu znad Rosji z zachmurzeniem całkowitym i opadami śniegu. Na zachodzie kraju następować będą stopniowe rozpogodzenia i tam już nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od (-6) stopni na wschodzie do (-2) stopnia na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-10) – (-7) stopni na wschodzie i w centrum do około (-4) stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie zachodni i północno zachodni, umiarkowany.

  We wtorek i środę Polska pozostawać będzie pod wpływem niżu, który przemieszczać się będzie nad Polską znad Morza Bałtyckiego na południe. Ten niż spowoduje, iż w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite z opadami śniegu, które lokalnie będą intensywne. Temperatura maksymalna w te dni wyniesie od (-5) – (-3) stopni na wschodzie do (-1) stopnia na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-7) stopni na wschodzie do (-3) stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie południowo zachodni, słaby.

  Od czwartku Polska zacznie dostawać się pod wpływ wyżu znad Rosji. W czwartek i piątek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, a słabe opady śniegu będą mogły występować jedynie na wschodzie kraju gdzie zachmurzenie będzie duże. Temperatura maksymalna wyniesie od (-5) stopni na wschodzie do (-1) stopnia na zachodzie. W nocy temperatura minimalna od (-9) stopni na wschodzie do około (-4) stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie zmienny, slaby.

  Dla wszystkich wypoczywających świetnej zabawy na stoku i nie tylko!!!

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.