Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Aaron Burden/unsplash.com

  2) Prognoza temperatury powietrza na 24.12.2018 18UTC - model ECMWF z 20.12.2018 00UTC.

  3) Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej 24.12.2018 o 18UTC - model ECMWF z 20.12.2018 00UTC.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 21-28.12.2018
  20.12.2018 16:29

  Prognozy na okres Bożego Narodzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie, teraz jednak można już z dość dużym prawdopodobieństwem przewidzieć typ pogody na ten świąteczny czas. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

   

  • Reklama

  W piątek w prawie całym kraju odwilż. Temperatury wzrosną do 1-2 stopni na północnym wschodzie i krańcach wschodnich, do 5-7 na zachodzie i północnym zachodzie. Na Mazurach, Suwalszczyźnie i północnym Podlasiu występować będą słabe, zanikające opady śniegu, przechodzące w ciągu dnia w deszcz ze śniegiem. Poza tym rano miejscami słaby deszcz lub mżawka (w dzielnicach wschodnich opady mogą zamarzać na wychłodzonym podłożu!), a z biegiem dnia zachodnią połowę kraju będzie obejmować kolejna strefa opadów deszczu, miejscami dość silnych. Na południu silniejszy wiatr. W nocy opady w całej Polsce, przy czym na wschodzie może padać deszcz ze śniegiem, a lokalnie mokry śnieg.

  Sobota pochmurna i deszczowa. Na północnym wschodzie może padać deszcz ze śniegiem, a lokalnie śnieg, tam jednak, a także na północy Polski opady z biegiem czasu zanikną. Na południu utrzymają się cały dzień. Temperatury maksymalne wyniosą od 1-2 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, do 7-10 na południu. W południowej połowie kraju nadal silniejszy wiatr.

  W niedzielę znów najchłodniej na północnym wschodzie – od (-1) do 1 stopnia w najcieplejszym momencie dnia. Najcieplejszy południowy zachód i zachód – 5-7 stopni, a poza tym od 2 do 4 stopni. Wszędzie całkowite lub duże zachmurzenie, a opadów deszczu i deszczu ze śniegiem spodziewamy się od Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska po Małopolskę.

  Wigilijny poniedziałek również pochmurny. W południowej połowie kraju oraz miejscami na zachodzie opady deszczu, które z biegiem dnia będą stopniowo przechodziły w deszcz ze śniegiem, a pod wieczór miejscami w śnieg. Temperatury maksymalne wyniosą od (-2)-0 stopni na północnym wschodzie, do 4-5 na południowym zachodzie. Po południu będzie się jednak dość szybko ochładzać i wieczorem powinno być od (-5)-(-4) stopni na Mazurach i Podlasiu, do 2-3 stopni na krańcach zachodnich. Niektóre modele, np. ECMWF przewidują jeszcze niższe temperatury – patrz (2). Na obrazku (3) przedstawiono natomiast prognozowaną przez ten model wysokość pokrywy śnieżnej w wigilijny wieczór.

  Świąteczny wtorek przyniesie prawdopodobnie kolejną strefę opadów przemieszczą się od zachodu. Będą to opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Do wieczora jedynie na krańcach wschodnich i północnym wschodzie nie powinno padać. Temperatury maksymalne wyniosą od (-0)-1 stopnia na wschodzie, do 5-6 na zachodzie.

  Drugi dzień Świąt przyniesie trochę przejaśnień w dzielnicach północnych, choć i tak chmur będzie sporo. Na południu Polski a także w pasie centralnym miejscami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne od około 2 stopni na wschodzie do 5-6 na zachodzie i północnym zachodzie.

  Kolejne dni nie przyniosą większych zmian w pogodzie. Będzie na ogół pochmurno i dość ciepło jak na grudzień – szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie. Lekka zima ma szansę utrzymać się na krańcach wschodnich i północno-wschodnich.

  Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia życzymy Państwu zawsze dobrej pogody – pogody ducha, niezależnie od tej na niebie. Radosnych Świąt! :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.