Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza rozkładu ciśnienia atmosferycznego i anomalii temperatury powietrza na środę 25.10.2017. Model ECMWF z 20.10.2017 00UTC.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: marka

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 21-27.10.2017
  20.10.2017 16:04

  Ostatnie dni przyniosły niezwykle wysokie, jak na październik, temperatury, za to w nadchodzącym tygodniu zanosi się o pogodowy zwrot o 180°. Niewykluczone, że na nizinach zobaczymy nawet pierwsze płatki śniegu… Więcej szczegółów poniżej.

   

  • Reklama

  W sobotę pogoda w kratkę, choć z przewagą pochmurnego nieba. Przejaśnienia i większe przejaśnienia wystąpią w zachodniej, południowo-zachodniej, a w drugiej części dnia także w centralnej i południowej Polsce. Poza tym zachmurzenie całkowite i miejscami opady deszczu – te głównie na północy i wschodzie. Temperatury maksymalne wyniosą od 9-12 stopni na północnym wschodzie do 15-16 na południowym zachodzie.

  W niedzielę poranek mglisty, a na zachodzie deszczowy. W ciągu dnia strefa opadów będzie powoli przemieszczać się na wschód, do wieczora obejmując Mazury, Mazowsze, Kielecczyznę i częściowo Podkarpacie. Po południu deszcz zaniknie na zachodzie i tam zacznie się przejaśniać. Temperatura maksymalna od 7-9 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie do 12-14 na południu i zachodzie.

  Poniedziałek przyniesie ciąg dalszy pochmurnej i deszczowej aury. Padać będzie prawie wszędzie, poza zachodem kraju, najmocniej na Podkarpaciu i w Małopolsce. Na słońce niestety nie ma co liczyć. Chłodniej – na wschodzie do 5-9 stopni, na zachodzie do 11-12 stopni.

  Noc z poniedziałku na wtorek oraz wtorek to kontynuacja opadów w pasie centralnym i wschodnim kraju, przy czym lokalnie na wschodzie deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem, a nawet w mokry śnieg – największe ryzyko na Podlasiu. Poza tym zachmurzenie duże lub całkowite. Zrobi się dużo chłodniej – we wtorek termometry wskażą maksymalnie od 3-4 stopni na wschodzie do 8-9 na zachodzie, natomiast nocą z wtorku na środę temperatury zbliżą się do 0 stopni, opady w wielu miejscach wschodniej i centralnej Polski przejdą w deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg.

  Opady deszczu i deszczu ze śniegiem powinny zaniknąć w środę, a w Polsce zachodniej i centralnej pojawią się przejaśnienia. Nadal chłodno – do 3-4 stopni na wschodzie o 8-9 na zachodzie. W nocy możliwe przymrozki.

  Kolejne dni zapowiadają się już bez opadów, choć na niebie będzie raczej sporo chmur – na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami większymi przejaśnieniami. Nieco cieplej – od 5-8 stopni na wschodzie, do 10-13 na zachodzę. Nocami nadal możliwe lokalne przymrozki.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.