Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Farma_wiatrowa

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Blue5tarmaster

  Chmury_altocumulus

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa Piotrowska

  Chmury_cumulus_cirrus

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: lukicze

 • Prognoza pogody na tydzień 21-27.08.2010
  20.08.2010 14:59

  Wyże, rozciągające się od Azorów, przez Hiszpanię, Francję, Niemcy, Polskę i dalej na wschód, zapewnią nam w weekend bardzo ładną, ciepłą pogodę. W ciągu tygodnia, a na północy już od niedzieli, coraz bardziej dostawać się będziemy pod wpływ niżów wędrujących przez północną Europę i aura trochę się popsuje…

  Sobota zapowiada się bezchmurnie i ciepło w prawie całym kraju, jedynie na północy zachmurzenie może okresami wzrastać do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie od 23-25 stopni na wschodzie do 27-29 na zachodzie. Noc wszędzie pogodna z temperaturą minimalną oscylującą wokół 11-13 stopni na południowym wschodzie i 15-17 na północnym zachodzie.
  W niedzielę również ładnie, ranek pogodny w całym kraju, ale w ciągu dnia na północy zacznie przybywać chmur i od Pomorza Zachodniego po Mazury i Podlasie przelotnie popada deszcz, wystąpią też lokalne burze. Będzie ciepło, z temperaturami do 27-30 stopni, tylko w dzielnicach północnych 23-26 stopni. Noc pogodna w południowej i centralnej części kraju, na północy natomiast okresami popada deszcz. Temperatura minimalna od 15 do 17 stopni.

  W poniedziałek i wtorek przez Polskę od północnego zachodu na południowy wschód  przechodził będzie chłodny front atmosferyczny. Poniedziałek jeszcze pogodny na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, Ziemi Łódzkiej i południowym Mazowszu, wtorek już tylko na Podkarpaciu i wschodniej części Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze chmury, opady deszczu i deszczu przelotnego oraz lokalne burze. Tam gdzie będzie słonecznie temperatury maksymalne osiągną w poniedziałek 27-30 stopni, a we wtorek 26-28 stopni. Im dalej na północny zachód tym chłodniej – w poniedziałek do 22-24 stopni, a we wtorek 19-20 stopni na Pomorzu Zachodnim.

  Środa i czwartek upłyną pod znakiem zmiennej pogody – przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, miejscami pojawiać się będą rozpogodzenia. W środę przelotny deszcz może wystąpić w całej Polsce, w czwartek jedynie na północy. Zrobi się zdecydowanie chłodniej – temperatury wzrosną zaledwie do 17-20 stopni w ciągu dnia. Nocami będzie zaś około 9-10 stopni. Piątek podobny – z przelotnym deszczem w całej Polsce i niezbyt wysokimi temperaturami, rzędu 17-20 stopni.

  Czyżby pierwsza oznaka zbliżającej się jesieni… ?

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.