Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota

 • Prognoza pogody na tydzień 21.12 - 27.12.2013 r. **** Pogoda na Święta****
  20.12.2013 00:40

  Wszystko wskazuje na to, że pogoda w nadchodzącym świątecznym tygodniu będzie małą powtórką z ostatniego tygodnia

  Z prognostycznych map ciśnienia modelu ECMWF wynika, że nadal nad północnym Atlantykiem będzie znajdował się głęboki niż, a nad reszta Europy będą dominowały wyże. Wspomniany wyżej niż, we wtorek, środę i w czwartek zaatakuje Europę, ale do Polski nie dotrze, ponieważ skutecznie powstrzymają go wyże. Co wynika z takiego rozkładu pola ciśnienia dla Polski?

  Po pierwsze, że nie mamy co liczyć na białe Święta Bożego Narodzenia, ponieważ cały czas do kraju będą płynęły z zachodu i południowego-zachodu ciepłe masy powietrza polarnego morskiego, jedynie w sobotę i w poniedziałek (w związku z przemieszczającymi się wcześniej frontami) napłyną do kraju chłodniejsze masy powietrza. Po drugie zachmurzenie będzie przeważnie duże lub całkowite, okresami na południu oraz na wschodzie zachmurzenie będzie mniejsze.

  W sobotę prawie w całym kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite, jedynie na południu w związku z występowaniem efektu fenowego zachmurzenie będzie mniejsze, a w Karpatach będzie słonecznie. W pierwszej części dnia słabe opady deszczu lub mżawki, a rano opady deszczu ze śniegiem występować będą na Podlasiu i Lubelszczyźnie, a po południu kolejne opady deszczu pojawią się na Wybrzeżu Zachodnim. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 4-6 stopni na pozostałym obszarze. W niedzielę zachmurzenie również będzie duże i całkowite, jedynie w pierwszej części dnia na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Słabe lokalne opady deszczu występować będą na zachodzie, północnym zachodzie i północy kraju. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 3-4 stopni na północnym wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie.

  • Reklama

  W poniedziałek zacznie się przejaśniać. Początkowo w całym kraju zachmurzenie duże lub całkowite z większymi przejaśnieniami na zachodzie, w ciągu dnia w całym kraju zachmurzenie będzie malało do dużego i umiarkowanego. W pierwszej części dnia w północnej Polsce występować będą opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskazywać będą od 4-5 stopni na północnym wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie.

  Święta

  W Wigilię (wtorek) zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane lokalnie duże, a po południu we wschodniej połowie kraju zmaleje do umiarkowanego i małego. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 3-4 stopni na północnym wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie.

  W Boże Narodzenie (środa) na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe lokalnie umiarkowane, jedynie na zachodzie będzie duże, a po południu wzrośnie do całkowitego. W drugi dzień Świąt (w czwartek) zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie w pierwszej części dnia na wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie duże. Na zachodzie pojawią się opady deszczu. W te dni termometry maksymalnie wskazywać będą przeważnie od 7 do 9 stopni, jedynie na północnym wschodzie będzie nieco chłodnej od 5 do 6 stopni.

  W piątek po świętach nadal pochmurno z lokalnymi opadami deszczu na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 5-6 stopni na północnym wschodzie kraju do 6-8 stopni na pozostałym obszarze..

  Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepły jak na koniec grudzień, więc śniegu na święta nie będzie. Jeśli chodzi o prognozę pogody na zbliżający się koniec roku, czyli na Sylwestra, to na chwilę obecną zapowiada się pochmurny z przemieszczającymi się z zachodu na wschód opadami deszczu i ciepły.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.