Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 21.11-27.11.2015
  20.11.2015 01:13

  Nadchodzący tydzień znów będzie przebiegał pod znakiem chmur, opadów oraz chwilowego ochłodzenia, które przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie rozległy niż, którego główne centrum będzie znajdowało się nad Finlandią. W całym kraju pochmurno, zachmurzenie całkowite lokalnie duże. Prawie w całym kraju z wyjątkiem północnego-wschodu występować będą opady deszczu lub deszczu przelotnego, a na wyżynach i w górach pojawią się słabe opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od około 3-4 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie oraz na Przedgórzu Sudeckim do 6-7 stopni na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

  W niedzielę pogodę w Polsce nadal kształtować będzie rozległy niżu, którego główne centrum będzie znajdowało się nad Finlandią. Nad północną Polską będzie przemieszczał się tzw. niż wtórny z systemem frontów atmosferycznych. Zachmurzenie w całym kraju całkowitego z opadami mieszanymi, deszczu i przelotnymi opadami deszczu oraz deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 3-4 stopni, chłodnej na Przedgórzu Sudeckim, Pogórzu Beskidzkim oraz na Podlasiu i Suwalszczyźnie – 2-3 stopnie.

  W poniedziałek Polsce znajdzie się na skraju rozległego niżu, którego główne centrum będzie znajdowało się nad Morzem Arktycznym. Nad północną Polską będzie znajdował się płytki, wypełniający się tzw. niż wtórny z systemem frontu okluzji. W całym kraju zachmurzenie przeważnie duże, jedynie rano w północnej Polsce zachmurzenie będzie całkowite. Słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem bądź deszczu występować będą na zachodzie, północy i lokalnie w centrum kraju. W drugiej części dnia na południu i południowym wschodzie pojawią się przejaśniania. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 2-4 stopni, chłodnej na Przedgórzu Sudeckim, Pogórzu Beskidzkim oraz na Podlasiu i Suwalszczyźnie – 1-2 stopnie, a najcieplej w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie 3-5 stopni.

  We wtorek Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite i tu mogą wystąpić słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jeśli chodzi o pozostały obszar kraju to na chwilę obecną nie prognozowane są żadne opady, a czym dalej na południe tym zachmurzenie będzie mniejsze, tak że w województwach na południu kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wynosić będzie od 1 do 3 stopni, cieplej będzie jedynie nad samym morzem 3-4 stopni, a najchłodniej w górach od (-1) do 1 stopnia.

  W kolejnych dniach zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami mieszanymi, czyli od deszczu przez deszcz ze śniegiem po sam śnieg. Choć tego śniegu za dużo nie będzie ponieważ już od czwartku temperatura systematycznie będzie rosła i w piątek wyniesie od 4-5 stopni na wschodzie do 5-7 stopni a miejscami nawet 8 na zachodzie.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.