Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Mapa prognostyczna ECMWF geopotencjału na 700 hPa (na wysokości około 3 km). Duży gradient zwiasuje silny wiatr.

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Joasia

  (2) Zwiastun silnego wiatru. Prognoza ECMWF geopotencjału na 700 hPa 23.09.2012

 • Prognoza pogody na tydzień 21.09-27.09.2013
  20.09.2013 14:49

  No cóż, nie będzie to może tydzień z wymarzoną pogodą, bo chmur będzie więcej niż słońca i od czasu do czasu popada i silniej powieje. Jednak chwile „złotej jesieni” też nas nie ominą.

  • Reklama

  W ciągu weekendu Polska pozostanie na skraju niżu przemieszczającego się znad Białorusi nad Zachodnią Rosję i wyżu znad zachodniej Europy. W sobotę całkiem ładna pogoda zapowiada się w szerokim pasie dzielnic od wybrzeża, Pomorza i Mazur przez centrum po Śląsk i Małopolskę – z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, tylko okresami wzrastającym do dużego. Na zachodzie będzie więcej chmur, a na południu i wschodzie już ich zdecydowana przewaga i od czasu do czasu popada tam deszcz, zwłaszcza w pierwszej części dnia. Niedzielę już należy określić jako pochmurną z przejaśnieniami - w całym kraju. Niewielkie opady mogą zdarzyć się wszędzie.

  Od poniedziałku niże nadal będą oddziaływać nad Polską, przynosząc pogodę w kratkę. Jako bardziej deszczowy wyróżnia się poniedziałek, zwłaszcza w południowo-wschodniej ćwiartce kraju i środa – na północnym wschodzie. Od poniedziałku do środy będą się zdarzały okresy dość wietrznej pogody, z wiatrem z kierunków północnych – najmniej odczuwalne na zachodzie i południowym zachodzie. W czwartek powieje jeszcze na wschodzie.

  Temperaturowo nie będzie źle – przy rozpogodzeniach temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie osiągać 15-17 stopni, w dniach pochmurnych 12-14 stopni. Nocami będzie spadać do 6-10 stopni.

  Pogoda będzie się rozwijać dynamicznie, co z jednej strony nie pozwala na wcześniejsze planowanie aktywności zależnych od aury, z drugiej w dni pochmurne daję nadzieję na szybką zmianę na lepsze.

  Autor: Agnieszka Głowacka

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.