Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Tydzień zapowiada się pogodny

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Ewa Piotrowska

  (2) Na niebie będzie mało chmur

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Ewa Adamska

  (3) czasami zachmurzenie wzrośnie, szczególnie na południu o wschodzie kraju

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor Józef Gigoń

  (4) a czasami zwłaszcza od środy do piątku będzie pochmurno

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Katarzyna Pietrzyk

  (5) jak również występować będą opady, głównie na południu i wschodzie kraju

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Katarzyna Pietrzyk

 • Prognoza pogody na tydzień 21.07-27.07.2012
  20.07.2012 14:53

  W weekend będzie jeszcze dość pochmurno i chłodno, jednak w tygodniu nie zabraknie słońca, a i temperatura wzrośnie.

  • Reklama  Weekend na niebie nadal będą przeważały chmury i będzie jeszcze chłodno jak na tę porę roku. W sobotę Polska zacznie dostawać się pod wpływ wyżu znad Atlantyku, który będzie powoli spychał zatokę niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym znajdującą się nad południowo-wschodnią Polską. Dlatego tez jeszcze w sobotę w całej południowej Polsce zachmurzenie będzie całkowite lokalnie duże. Dodatkowo na Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu oraz na południu Lubelszczyzny występować będą opady deszczu. Na pozostałym obszarze Słońca nie zabraknie. Rano będzie pogodnie, w ciągu dnia nastąpi rozwój chmur kłębiastych Cumulus i dlatego w godzinach południowych i popołudniowych zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego lokalnie do dużego, a pod wieczór chmury będą zanikać. Słabe, lokalne przelotne opady deszczu mogą wystąpić na północy kraju od Pomorza Gdańskiego i Kujaw po Warmię i Mazury oraz Podlasie. W niedzielę zatoka niżowa zostanie wypchnięta znad Polski, ale póki to nastąpi w Małopolsce, na i Podkarpaciu oraz na południu Lubelszczyzny występować będzie zachmurzenie całkowite lokalnie duże z opadami deszczu. A na pozostałym obszarze podobnie jak w sobotę poranek będzie pogodny, w ciągu dnia rozwiną się chmury kłębiaste, a pod wieczór chmury będą zanikać. Słabe, lokalne przelotne opady deszczu mogą wystąpić na północy kraju od Pomorza Gdańskiego i Kujaw po Warmię i Mazury oraz Podlasie. W sobotę i w niedzielę termometry wskażą przeważnie od 18 do 21 stopni, chłodniej będzie jedynie na Wybrzeżu oraz na Przedgórzu i w górach 16-18 stopni.

  Początek tygodnia – poniedziałek i wtorek – wędrówka wyżu znad Niemiec nad Białoruś. Dlatego też w tych dniach będziemy cieszyli się słoneczną, choć nie bezchmurną pogodą. Poranki będą słonecznie na niebie występować będą lokalnie cienkie chmury wysokie, ale w ciągu dnia – jak to zwykle bywa w tej porze roku – na niebie rozwijać się będą pojedyncze chmury kłębiaste, które pod wieczór będą zanikały. Chmur kłębiastych nie będzie tak dużo, dlatego też w poniedziałek w godzinach południowych zachmurzenie będzie małe lokalnie umiarkowane, a we wtorek chmur kłębiastych będzie jeszcze mniej – przez cały dzień zachmurzenie będzie małe, a lokalnie niebo będzie bezchmurne. Już w poniedziałek odczujemy powolny wzrost temperatury. W całym kraju będzie przeważnie od 21 do 22 stopni, a we wtorek będzie jeszcze cieplej od 23-24 stopni na północy kraju do 25-26 stopni na pozostałym obszarze.

  W środę wyż odsunie się nad zachodnią Rosję i na południu ustąpi miejsca niżowi znad południowej Europy. Dlatego zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju będzie umiarkowane, lokalnie duże – ale będzie nadal słonecznie, bo będą to głownie chmury piętra wysokiego i średniego, a pod nimi pojawią się pojedyncze chmury kłębiaste Cumulus, jedynie na południu zachmurzenie wzrośnie do dużego i tu pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze, które występować będą głównie w górach, a po południu mogą występować również w całej południowej i południowo-wschodniej Polsce. Będzie ciepło, temperatura maksymalna wyniesie od 24-26 stopni na północy do 26-27 stopni w centrum i na południu kraju.

  W czwartek na niebie będą przeważać chmury. W południowej i wschodniej Polsce zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite i tu występować będą przelotne opady deszczu, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie będzie umiarkowane lokalnie duże. Będzie nadal ciepło, temperatura maksymalna wyniesie od 22-25 stopni na północy do 26-27 stopni w centrum i na południu kraju.

  W piątek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże i w całym kraju mogą występować przelotne opady deszczu, a na wschodzie i w górach mogą występować burze. Będzie troszkę chłodniej od 22-24 stopni na północy i zachodzie kraju do 25-26 stopni na pozostałym obszarze.

  Ostatnie dwa tygodnie nie rozpieszczały nas. Było pochmurno, deszczowo i okresami dość chłodno jak na tą porę roku. Ale nadchodzący tydzień zapowiada się naprawdę ładny.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.