Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Katarzyna Pietrzyk.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Katarzyna Pietrzyk.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Ewa Adamska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Ewa Adamska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Adrian Cybulin

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Adrian Cybulin

 • Prognoza pogody na tydzień 21.06-27.06.2014
  20.06.2014 14:10

  Choć jutro w kalendarzu 21 czerwca - Pierwszy Dzień Lata, to aura w nadchodzącym tygodniu bardziej będzie przypominała wiosenną. Na niebie będą przeważały chmury, występować będą przelotne opady deszczu, burze, a dodatkowo temperatury do środy włącznie będą poniżej 20 stopni.

  Sobota i niedziela pochmurne z przelotnymi opadami deszczu oraz z umiarkowanym okresami dość silnym wiatrem.

  • Reklama

  W sobotę zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite. Przelotne opady deszczu występować będą głównie w północnej, północno-wschodniej i wschodniej Polsce, choć miejscami pojawią się również na zachodzie. Dodatkowo na północnym wschodzie i wschodzie mogą również pojawić się burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-17 stopni na północy i zachodzie do 17-19 stopni na pozostałym obszarze, miejscami w południowo-wschodniej Polsce będzie 20 stopni.

  W niedzielę zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite, ale wieczorem od północy zacznie przejaśniać się i rozpogadzać. Przelotne opady deszczu występować będą głównie w północnej, północno-wschodniej, centralnej i wschodniej Polsce, miejscami pojawią się burze. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 15 do 18 stopni, jedynie nieco cieplej będzie na południu i południowym wschodzie, gdzie prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 18 do 20 stopni.

  W sobotę i w niedzielę będzie występował umiarkowany okresami dość silny wiatr z kierunków zachodnich i północno-zachodnich.

  W poniedziałek rano zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, ale w ciągu dnia wzrośnie do dużego. Dodatkowo w województwach północnej Polski (w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz miejscami na północy woj. mazowieckiego i lubelskiego) występować będą przelotne opady deszczu. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą do 16-18 stopni na północy i w górach do 19-21 stopni na południu. Nadal wiał będzie umiarkowany okresami dość silny wiatr z kierunków zachodnich.

  Wtorek. Zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite, a przelotne opady deszczu i pojedyncze burze występować będą na północy kraju, miejscami pokropi również w górach. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą do 16-18 stopni na północy i w górach do 19-21 stopni na południu.

  W środę zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami oraz z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą do 16-18 stopni na północy, północnym wschodzie kraju do 18-19 stopni na pozostałym obszarze, miejscami na Dolnym Śląsku 20 stopni.

  Czwartek i piątek - najładniejsze dni w nadchodzącym tygodniu.

  W czwartek zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego, jedynie w górach oraz na wschodzie w ciągu dnia wzrośnie do dużego i tu mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą do 17-20 stopni w północnej Polsce do 20-22 stopni na pozostałym obszarze, miejscami na Dolnym Śląsku około 23 stopni.

  W piątek zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane miejscami zwłaszcza wzrośnie do dużego, a przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się jedynie w województwach na południu kraju. Będzie jeszcze troszkę cieplej. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą do 20-22 stopni w północnej Polsce do 22-24 stopni na pozostałym obszarze. Nieco chłodnej będzie nad samym morzem oraz w górach – 18-20 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.