Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 21.05-27.05.2016
  20.05.2016 11:59

  Kolejny tydzień przyniesie nam ciepłą i raczej pogodna aurę nad Polską. Jedynie miejscami, okresowo występować mogą opady przelotne deszczu i niewykluczone pojedyncze burze.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie słabogradientowy obszar podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko nad ranem w pasie wschodnim małe. W ciągu dnia rozwój chmur kłębiastych Cumulus, a miejscami również wypiętrzonych chmur kłębiasto-deszczowych Cumulonimbus, dających lokalne, opady przelotne deszczu i możliwe pojedyncze burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni na północy i pogórzu do 22-23 stopni na zachodzie i południu.  

  W niedzielę Polska nadal pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie od małego na południu i zachodzie do umiarkowanego na pozostałym obszarze. Lokalne opady przelotne możliwe jedynie na krańcach wschodnich naszego kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-22 stopni na północy i wschodzie, do 26-27 stopnia na zachodzie.

  W poniedziałek w pasie zachodnim Polski wzrost zachmurzenia w związku z podejściem strefy frontowej. Na tym obszarze lokalnie również opady przelotne deszczu i burze. Na pozostałym zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 22-24 stopnie, najcieplej w centrum do 26-28 stopni.

  We wtorek południowa połowa Polski pod wpływem niżu znad Rumunii. Tutaj pochmurno z opadami przelotnymi deszczu i burzami. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Temperatury maksymalne wynosić będą od 18-20 stopni na północy i pogórzu do 23-24 stopni na zachodzie i Kujawach.

  W kolejnych dniach nad Skandynawią rozbuduje się układ wyżowy. Przeważnie pogodnie, jedynie w środę na południowym wschodzie i w piątek na zachodzie miejscami możliwe opady przelotne deszczu. Temperatury w dzień od 17-20 stopni na północy i w górach do 22-24 stopni w pasie centralnym kraju.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.