Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 21.04-28.04.2017
  20.04.2017 21:12

  Nadchodzący tydzień będzie raczej pochmurny z opadami przelotnymi deszczu. Więcej opadów na południu. W weekend możliwy deszcz ze śniegiem.

  • Reklama

  W sobotę Polska pozostawać będzie pod wpływem rozległego niżu z  centrum nad Finlandią.  W pierwszej części dnia w południowej części kraju będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu a na pozostałym obszarze będzie dość pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. W drugiej części dnia w całym kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami ale i z opadami przelotnymi deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 8 do 10 stopni.  W całym kraju będzie wiał dość silny i porywisty wiatr.

  W niedzielę również będzie zmienne zachmurzenie z opadami przelotnymi deszczu a rano i po pod wieczór deszczu ze śniegiem. Najwięcej opadów zwłaszcza w drugiej części dnia.  Temperatura maksymalna wynosić będzie od 7-8 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu do 9-10 stopni na Ziemi Lubuskiej.

  W poniedziałek  w południowej i centralnej części kraju będzie pogodnie i tutaj będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami. Na północy zaznaczy się wpływ frontu, który w następnych dniach przesunie się na południe i zatrzyma się tam na kilka dni. W strefie frontowej  będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 9-10 stopni na wschodzie i północy do 12-13  stopni na południowym zachodzie i zachodzie.

  We wtorek w pierwszej części dnia w całym kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Po południu będzie się rozpogadzać na północnym zachodzie, natomiast na południu i południowym wschodzie będzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu i deszczu przelotnego. Zrobi się cieplej, na przeważającym obszarze kraju temperatury maksymalne wynosić będą 12-14 stopni. Nieco chłodniej będzie na Pomorzu, tutaj będzie 9-11 stopni.

  W środę nadal na południu  będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu, a na północy dość pogodnie ale po południu lokalnie również z opadami przelotnymi deszczu. Na termometrach zobaczymy przeważnie od 9 do 11 stopni.

  Czwartek i piątek będą pochmurne i deszczowe na południu i południowym wschodzie oraz dość pogodne na pozostałym obszarze, chociaż i tutaj lokalnie pojawiać się będą opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 8-10  stopni na północy do 11-13 stopni na południu.  

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.