Wiadomości pogodowe

Reklama
 • w weekend przypomni o sobie zima...

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska.

  ale w tygodniu wiosna przejmie inicjatywę...

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

  i już jej nie odda...

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maciej.

  a śnieg będzie już tylko zalegał wysoko w górach

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor

 • Prognoza pogody na tydzień 21.03-27.03.2015
  20.03.2015 06:30

  W najbliższy weekend rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, jednak w pogodzie to zima przypomni o sobie. Ale od poniedziałku będzie dość pogodnie i ciepło.

  • Reklama

  Wiele wskazuje na to, że w najbliższym tygodniu nad naszym krajem na przemian występować będą ośrodki niżowe i wyżowe.

  W sobotę, oraz w nocy z soboty na niedzielę z północy na południe kraju przemieszczać się będzie front chłodny. W związku z tym w sobotę w północnej Polsce zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, wieczorem na Pomorzu przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane do dużego. Temperatury maksymalne od 5-8 stopni na północy, 10-12 stopni w pasie centralnym do 12-14 stopni na południu kraju. W nocy front będzie przemieszczał się na południe i dlatego noc będzie pochmurna z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a wraz z upływem czasu na północy będą zanikać i zacznie się przejaśniać. Temperatury spadną do (-2) -(-1) stopnia na północy i 3-4 stopni na południowym wschodzie kraju.

  W niedzielę w pierwszej części dnia na południu zanikające opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na północy i w centrum rozpogodzenia. W drugiej części dnia już bez opadów, a zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane miejscami zwłaszcza na północy i południu duże. Po przejściu frontu chłodnego temperatury maksymalne będą wynosiły od 1-3 stopni na wschodzie do 4-5 stopni na pozostałym obszarze. W nocy ciąg dalszy przejaśnień i rozpogodzeń, poza północną Polską, gdzie zachmurzenie będzie duże. W nocy temperatura spadnie do (-4) -(-5) na przeważającym obszarze, na wyżynach, na Pogórzu i Przedgórzu oraz w górach temperatura spadnie do (-8) -(-6) stopni. Jedynie na Wybrzeżu 0-(-1) stopień.

  W poniedziałek, na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub małe, jedynie na północy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatury maksymalne wyniosą od 4-5 stopni na północnym wschodzie do 7-8 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Nocą spadki temperatury do około (-3) -(-1) stopnia (chłodniej na Pogórzu, Przedgórzu i w górach – (-5) –(-4) stopnie, jedynie na Pomorzu od (-1) do 1 stopnia, a nad samym morzem od 1 do 2 stopni.

  Pogoda we wtorek bardzo zbliżona do pogody z poniedziałku, czyli pogodnie, jedynie większe zachmurzenie będzie występowało na zachodzie i północy kraju. Odczujemy wyższą temperaturę powietrza, która wyniesie 8-9 stopni na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, a na pozostałym obszarze 12-14 stopni. Nocą spadki temperatury do około 1-2 stopni, jedynie na wyżynach, Przedgórzu, Pogórzu, w górach oraz na Pomorzu miejscami lekki mróz.

  W środę zachmurzenie w całym kraju będzie duże z okresowo i lokalnie występującymi opadami deszczu na Pojezierzu Pomorskim i Mazurskim. Temperatury maksymalne wyniosą od 7-8 stopni na Wybrzeżu oraz Pomorzu Gdańskim do 14-15 stopni na południu, południowym wschodzie, a na pozostałym obszarze do 10 do 13 stopni. Nocą temperatura dodatnia, choć na Pomorzu, Suwalszczyźnie oraz Pogórzu, Przedgórzu i w górach z przygruntowymi przymrozkami.

  W czwartek znów na niebie będą panowały chmury. Zachmurzenie na przeważającym obszarze będzie duże, a na południu duże i całkowite. Opady deszczu i przelotne opady deszczu występować będą głównie na zachodzie i południu kraju, choć na pozostałym obszarze również istnieje ryzyko słabych lokalnych opadów deszczu. Wysoko w górach będzie padał śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 10 stopni, jedynie na południu i południowym wschodzie - 11-13 stopni. W nocy znów temperatura powyżej 0 stopni, ale przygruntowe przymrozki występować będą w północnej Polsce oraz na Pogórzu, Przedgórzu i w górach.

  Piątek pochmurny z opadami deszczu na południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 8 do 10 stopni, jedynie na Pogórzu, Przedgórzu, w górach oraz na Wybrzeżu nieco chłodniej 6-8 stopni.

  Podsumowując w weekend nastąpi krótkotrwały powrót zimy, ale w tygodniu będziemy mieli do czynienia raczej z wiosenną aurą.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.