Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 21.01-27.01.2017
  19.01.2017 22:08

  W nadchodzącym tygodniu pogodę w kraju kształtować będą wyże przesuwające się nad Europą. Wyż przyniesie zmienną pogodę, pochmurną i mglistą ale okresowo również rozpogodzenia do małego lub umiarkowanego zachmurzenia.

  • Reklama

  W sobotę Polska pozostawać będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Węgrami. Na  przeważającym obszarze kraju będzie duże i całkowite zachmurzenie. Nieco przejaśnień występować będzie na południu i południowym zachodzie. Do południa w wielu miejscach występować będą silne zamglenia i mgły. W ciągu całego dnia lokalnie w centrum i na wschodzie możliwe słabe opady mżawki lub mżawki marznącej. Temperatura maksymalna przeważnie wynosić będzie od 1 do 3 stopnia. Nieco cieplej na Pomorzu, gdzie będzie od 4 do 5 stopni. Na Podkarpaciu chłodniej, od (-1) do 0 stopni.

  W niedzielę przed południem nadal pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz licznymi mgłami. Małe zachmurzenie lub bezchmurnie będzie na południu i południowym zachodzie. W ciągu dnia rozpogodzenia obejmą całą zachodnią i południową część kraju. Na termometrach przeważnie zobaczymy od 0 do 2 stopni.  

  W poniedziałek początkowo przeważnie będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem, chociaż lokalnie występować będą silne zamglenia lub mgły. W ciągu dnia od północnego zachodu chmur będzie przybywać i pod wieczór duże zachmurzenie będzie od Ziemi Lubuskiej przez Pomorze aż po Mazury i tutaj lokalnie możliwe słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu marznącego. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie od (-1) do 1 stopnia. Jedynie na Wybrzeżu 3-4 stopnie.  

  Wtorek  w całym kraju będzie pochmurny z dużym i całkowitym zachmurzeniem, lokalnie możliwe są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu. Rano i wieczorem w wielu miejscach będą silne zamglenia lub mgły. Temperatury maksymalne wynosić będą od (-3)-(-2) stopni na południowym wschodzie przez 1-2 stopnie w dzielnicach centralnych do 3-4 stopni na północnym zachodzie i północy.

  W środę początkowo będzie pochmurno w zamgleniami w całym kraju. W ciągu dnia będą pojawiać się przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy od (-3)-(-1) stopnia na południu, południowym wschodzie i wschodzie do 1-2 na pozostałym obszarze. Tylko na Wybrzeżu nieco cieplej, 3-4 stopnie.

  Czwarteki piątek będą dość pogodne z zachmurzeniem umiarkowanym, lokalnie dużym. Temperatura maksymalna od (-4)-6 stopni na wschodzie do 2-4 stopni na zachodzie. 

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.