Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Góry po opadach śniegu.

  Góry po opadach śniegu.

  Zima w lesie.

  Zima w lesie.

  Na południu drogi są zasypane.

  Na południu drogi są zasypane.

 • Prognoza pogody na tydzień 21.01-27.01.2012
  19.01.2012 22:37

  Jak na zawołanie, ferie się rozpoczęły i zima dotarła do Polski. W górach tam gdzie śnieg jest najbardziej pożądany dzięki opadom z ostatniego tygodnia warunki do uprawiania białego szaleństwa są wyśmienite, ale także na północy na stokach Mazur Garbatych także można poszusować na naturalnym śniegu. W pierwszej części nadchodzącego tygodnia pogoda będzie dość zmienna. Będą opady i deszczu i śniegu przy temperaturach dodatnich w dzień i nieznacznie poniżej zera w nocy. Od wtorku do kraju napłynie mroźniejsze powietrze i temperatura w dzień i w nocy zdecydowanie spadnie poniżej zera.

  • Reklama

  W weekend w całym kraju będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Z opadami śniegu które w ciągu dnia od zachodu przechodzić będą w opady deszczu co powodować będzie lekką odwilż. Na wschodzie przez cały dzień należy spodziewać się opadów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 – 2 stopni na wschodzie do 4 – 6 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-2) – (-0) na wschodzie do 2 – 4 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek w dalszym ciągu będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Do południa w pasie Polski południowej  i wschodniej występować będą opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Termometry maksymalnie wskażą od 1 – 2 stopni na wschodzie do 2 – 4 stopni na wschodzie. W nocy wskazania termometrów spadną do (-4) – (-3) stopni na wschodzie do (-1) – 1 stopnia na zachodzie.

  Wtorek to dzień zmiany pogody w Polsce. Zacznie napływać mroźniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. W dalszym ciągu zachmurzenie w kraju będzie całkowite i na południowym zachodzie występować będą słabe opady śniegu. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od (-2) – 0 stopni na wschodzie do 1 – 2 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-6) – (-4) stopni na wschodzie do (-3) – (-1) stopnia na zachodzie.

  We środę w dalszym ciągu niebo nad Polską będzie szczelnie pokryte chmurami, ale jedynie w górach możemy spodziewać się słabych opadów śniegu. Z każdym dniem będzie coraz chłodniej i w ciągu dnia termometry maksymalnie wskażą jedynie od (-3) – (-1) stopnia na wschodzie do 0 – 1 stopnia na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-7) – (-6) stopni na wschodzie do (-4) – (-3) stopni na zachodzie.

  We czwartek w całym kraju nastąpią przejaśnienia. Przeważnie występować będzie zachmurzenie umiarkowane i nie będzie padać. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od (-4)  - (-3) stopni na wschodzie do 1 – 3 stopni na zachodzie i w nocy temperatura minimalna wyniesie od (-10) – (-8) stopni na wschodzie do (-2) – (-0) stopni na zachodzie kraju.

  W piątek zachmurzy się na północy, a w centrum i na południu zachmurzeni będzie umiarkowane. Lokalnie na północy występować będą słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-6) – (-4) stopni na wschodzie do1 – 2 stopni na zachodzie kraju. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-10) – (-8) stopni na wschodzie do (-3) – (-1) stopnia na zachodzie kraju.

  W weekend lekka odwilż, ale od wtorku zima da o sobie znać. Zrobi się zdecydowanie chłodniej, ale opady śniegu będą śladowe.

  Udanego tygodnia życzy zespół METEOGROUP POLSKA.          

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.