Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Tomek Kępa.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Tomek Kępa.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: krater.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: krater.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Drab.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Drab.

 • Prognoza pogody na tydzień 20-26.12.2014
  18.12.2014 21:02

  Kolejny tydzień niestety pochmurny i deszczowy oraz początkowo wietrzny. Opady śniegu jedynie w górach oraz miejscami w godzinach nocnych na wschodzie kraju.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie głęboki niż znad Finlandii z systemem frontów atmosferycznych. Zachmurzenie duże do całkowitego, z opadami przelotnymi deszczu. Pod wieczór na północy oraz w górach występować będą opady deszczu ze śniegiem oraz miejscami śniegu. Stosunkowo najmniej opadów na południu w ciągu dnia oraz początkowo w dzielnicach centralnych. Wiatr dość silny i porywisty. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 stopni na Podlasiu i Mazurach do 7-8 stopni na Dolnym Śląsku.

  W niedzielę Polska znajdzie się w tylnej części niżu, którego centrum przemieści się nad Morze Białe. Zachmurzenie całkowite do dużego z opadami deszczu na południu, początkowo również na wschodzie oraz na północnym zachodzie w godzinach wieczornych. Nad ranem, a zwłaszcza w górach miejscami opady mieszane deszczu ze śniegiem oraz opady śniegu. Nad pozostałym obszarze przejaśnienia. Wiatr jedynie nad ranem porywisty, słabnący nieznacznie w ciągu dnia. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-3 stopni na Suwalszczyźnie do 6-7 stopni na południowym zachodzie.

  W poniedziałek będziemy pod wpływem kolejnego niżu z centrum nad Bałtykiem z systemem frontów atmosferycznych. Zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, miejscami dość intensywnymi. W górach oraz nad ranem w pasie wschodnim opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Wiatr dość silny do silnego i porywistego na obszarze całego kraju. Cieplej. Temperatura maksymalna od 4-5 stopni na Podlasiu do 10-11 stopni na Ziemi Lubuskiej.

  W kolejnych dniach przeważnie pochmurno z opadami deszczu w dzień oraz miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu w nocy. Nadal ciepło. Temperatury maksymalne wynoszą od 4-6 stopni na północnym wschodzie do 8-11 stopni na zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.