Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza Ensemble z dnia 19.06.2015 00 UTC dla Warszawy (parametr - temperatura). U góry model EMWF, u dołu GFS.

  1) Prognoza Ensemble z dnia 19.06.2015 00 UTC dla Warszawy (parametr - temperatura). U góry model EMWF, u dołu GFS.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

 • Prognoza pogody na tydzień 20-26.06.2015
  19.06.2015 12:07

  Prognozy wskazują na to, że w nadchodzącym tygodniu będzie dominował spływ niespecjalnie ciepłego powietrza polarnomorskiego z północnego zachodu i zachodu. Czeka nas dynamiczna aura, z opadami przelotnymi deszczu, możliwymi lokalnymi burzami i przy tym niezbyt wysokimi temperaturami.

   

  • Reklama

  W sobotę i niedzielę podobny typ pogody – zachmurzenie zmienne, na ogół umiarkowane do dużego, przelotny deszcz przeplatany chwilami przejaśnień, a pod wieczór rozpogodzenia i zanik opadów. Deszcz możliwy praktycznie w całym kraju, choć w sobotę największe prawdopodobieństwo opadów w części zachodniej i południowej, a w niedzielę na północy i wschodzie. Dodatkowo w niedzielę spodziewamy się lokalnych burz. Temperatury maksymalne od 16 do 21 stopni.

  W poniedziałek opady przelotne oraz lokalne burze przede wszystkim w zachodniej połowie Polski, natomiast wschód dość pogodny z zachmurzeniem małym lub umiarkowanym, tylko lokalnie na Lubelszczyźnie i Roztoczu dużym z możliwym słabym deszczem. Temperatury maksymalne od 18-19 stopni na Wybrzeżu do 20-23 na pozostałym obszarze.

  Na wtorek i środę przewidywane są opady deszczu w całej Polsce, miejscami dość intensywne. Przyniesie je niż, którego centrum prawdopodobnie ulokuje się gdzieś nad południowym Bałtykiem/obwodem Kaliningradzkim. Dni te będą zatem pochmurne, deszczowe, dość wietrzne i odczuwalnie chłodniejsze, choć wtorek na wschodzie jeszcze całkiem ciepły – do 20-24 stopni. Poza tym 15-19 stopni, a w środę maksymalnie 16-20 stopni.

  W czwartek jeszcze deszcz na północnym wschodzie; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Cieplej – do 18-20 stopni na północy i 20-23 stopni w innych dzielnicach.

  W piątek jeszcze mniej deszczu – lokalne opady możliwe na Mazurach, Podlasiu i w górach, poza tym zachmurzenie umiarkowane do dużego. Temperatury maksymalne od 20 do 24 stopni, tylko na Pomorzu nieco chłodniej – 18-20 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.