Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir.

 • Prognoza pogody na tydzień 20-26.05.2017
  19.05.2017 12:15

  Po ostatnich słonecznych i ciepłych dniach, w nadchodzącym tygodniu raczej pochmurno, z opadami przelotnymi deszczu, zwłaszcza w drugiej części terminu. Dodatkowo stopniowo niewielkie ochłodzenie.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować w polu obniżonego ciśnienia. We wschodniej połowie kraju oraz początkowo również na północy, w centrum i na południu zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Początkowo w pasie zachodnim, a następnie w zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane do dużego. W godzinach popołudniowych, początkowo na południowym zachodzie i południu, a następnie również w centrum miejscami opady przelotne deszczu oraz burze. Temperatury maksymalne wyniosą od 16-17 stopni w pasie zachodnim do 26-27 stopni na Mazowszu i Kujawach.

  W niedzielę Polska będzie się znajdować pomiędzy wyżem znad Niemiec a niżem znad zachodniej Rosji. Zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami, na północnym zachodzie z rozpogodzeniami w ciągu dnia. Na południu oraz w pasie wschodnim miejscami opady przelotne oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-16 stopni na północy do 22-23 stopni na północnym wschodzie i wschodzie.

  W poniedziałek sytuacja synoptyczna nad Polską bez większych zmian. Zachmurzenie od dużego na południu i południowym wschodzie, początkowo z zanikającymi, słabymi opadami deszczu, do małego na północnym zachodzie i północy kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-16 stopni na północy do 20-21 stopni w pasie od zachodu, poprzez centrum, do wschodniej części kraju.

  We wtorek zachmurzenie od umiarkowanego na północy do dużego z przejaśnieniami na pozostałym obszarze Polski. Na południu i na wschodzie lokalnie możliwe słabe opady przelotne deszczu. Temperatury maksymalne wynosić będą od 16-17 stopni na północy do 22-23 stopni na zachodzie.

  W kolejnych dniach wpływ niżu, którego centrum przemieszczać się będzie znad południowego Bałtyku nad zachodnią Ukrainę. Pochmurno z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. Temperatury w dzień od 13-15 stopni na północy do 20-16 stopni na wschodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.