Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Polska złota jesień.

  Polska złota jesień.

  Takie kolory zobaczymy za mniej niż rok.

  Takie kolory zobaczymy za mniej niż rok.

  Jesienna mgła.

  Jesienna mgła.

  Czy taki będzie koniec tygodnia?

  Czy taki będzie koniec tygodnia?

 • Prognoza pogody na tydzień 20.11-26.11.2010
  18.11.2010 20:37

  Jesień w Polsce ma dwa oblicza. Piękna złota, ze słońcem i przyjemną temperaturą, i szara nostalgiczna, a może i trochę depresyjna. Niestety od paru dni w całej Polsce mamy jesień w tej drugiej odsłonie i z przykrością muszę stwierdzić, iż nadchodzący tydzień nie przyniesie poprawy na lepsze. A powiem więcej powoli musimy przyzwyczajać się do szybko zbliżającej się do Polski zimy.

  • Reklama

  Niemal cały weekend zapowiada się pochmurny z opadami deszczu głównie w dzielnicach północnych. Jedynie w niedzielę w południowo zachodniej Polsce nastąpią rozpogodzenia i tam może przebije się przez chmury dawno niewidziane słońce. Wieczory, noce i poranki będą mgliste. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wynosić będzie od 5 – 6 stopni na północy do 8 – 11 stopni na południowym wschodzie. W nocy temperatura wynosić będzie generalnie od 2 do 4 stopni, jedynie w górach będzie chłodniej (-5) – (-1) stopień. Wiatr będzie zmienny, słaby.

  W poniedziałek nastąpi stopniowe pogorszenie pogody. Polska dostaniecie pod wpływ głębokiego niżu, który przemieści się do nas znad Włoch. W poniedziałek i wtorek za sprawa tego niżu w całym kraju występować będzie zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu, a wysoko w górach występować będą opady śniegu. W nocy z poniedziałku na wtorek w dzielnicach północnych wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna w te dni wyniesie od 3 – 4 stopni na północy do 5 – 8 stopni na południu. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura minimalna jeszcze będzie dodatnia i wyniesie od 3 do 5 stopni, by następnej nocy spaść poniżej zera i w całym kraju wynosić będzie od (-5) – (-2) stopni na północy do około 1 stopni na południu kraju. Wiatr będzie wschodni i północno wschodni, umiarkowany.

  Od środy do Polski zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie. W całym kraju występować będzie zachmurzenie duże lub całkowite, a w dzielnicach centralnych i południowych wystąpią opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie w ciągu dnia (-3) – (-1) stopnia na Warmii i Mazurach do około 2 stopni na Podkarpaciu. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-6) – (-5) stopni na Warmii i Mazurach do około (-4) stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie północy umiarkowany zwiększający odczucie chłodu.

  We czwartek i piątek Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii, w dalszym ciągu do kraju napływać będzie chłodne powietrze z północnego zachodu i północy. Przez dwa dni zachmurzenie w całym kraju będzie duże lub całkowite. We czwartek zacznie się przemieszczać z północy strefa opadów śniegu, która w piątek obejmie swym zasięgiem całą Polskę. Temperatura maksymalna w te dni wyniesie średnio od (-3) do (-1) stopnia, a nocy temperatura wyniesie od  (-6) – (-5) na wschodzie do (-4) stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie zachodni, słaby do umiarkowanego.

  Wszystko wskazuje, iż okres jesiennej słoty, ale z dość wysoką temperaturą, mamy już za sobą. Jeśli ktoś jeszcze nie zmienił opon na zimowe, albo nie odszukał w garderobie czapki, szalika czy rękawiczek to gorąco do tego namawiam i pozdrawiam.   

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.