Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów, zdjęcie tytułowe. Autor: Joasia.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Joasia.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (5) Prognoza ensemble ECMWF z 21.10.2012 00 UTC z widocznym trendem do ochłodzenia. Źródło: www.meteopower.com

 • Prognoza pogody na tydzień 20.10-26.10.2012
  19.10.2012 12:33

  Spokojna, słoneczna i ciepła pogoda ostatnich dni jeszcze troszkę potrwa, szykują się jednak istotne zmiany, zwłaszcza pod koniec tygodnia. Modele numeryczne wskazują na możliwość znacznego ochłodzenia w okolicach piątku, które mogłoby przynieść nawet opady śniegu – i to nie tylko w górach...

  W weekend kontynuacja „złotej polskiej jesieni”

  Sobota i niedziela zapowiadają się pogodnie i ciepło, w sam raz dla wielbicieli długich spacerów czy jesiennych wypraw w plener. Przeważać będzie zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane, tylko noce i ranki w wielu miejscach będą mgliste. Temperatury maksymalne wyniosą przeważnie 17-21 stopni, nieco chłodniej będzie na wschodzie i północy – od 15 do 18 stopni. Nocami do 5-8 stopni.

  Od poniedziałku więcej chmur i coraz chłodniej

  W nocy z niedzieli na poniedziałek pogoda zacznie się zmieniać – od północy zacznie przybywać chmur, tak że dzień pogodny już będzie tylko na południu – od Opolszczyzny po Podkarpacie i Lubelszczyznę. Na północy może słabo pokropić deszcz. Do czwartku będzie utrzymywał się podobny typ pogody – przeważać będzie zachmurzenie duże i całkowite, a na przejaśnienia będzie można liczyć w Polsce południowej. Gdzieniegdzie, głównie na północy i w centrum, możliwe będą słabe opady deszczu. Nieco mocniej może popadać w czwartek. Temperatura będzie systematycznie się obniżać. W poniedziałek na termometrach maksymalnie od 12-13 stopni na północy do 16-18 na południu, we wtorek odpowiednio od 10-12 do 13-14 stopni. W środę i czwartek w kraju od 9 do 13 stopni, przy czym najchłodniej będzie na północy i wschodzie.

  Końcówka tygodnia z możliwym śniegiem

  Prognozy przewidują, że w nocy z czwartku na piątek rozpocznie się spływ do Polski zimnego powietrza arktycznego. Temperatura spadnie do 2-4 stopni, a występujące miejscami przelotne opady deszczu nad ranem mogą przejść w deszcz ze śniegiem. W dzień utrzyma się podobny typ pogody – zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami przelotnymi opadami deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Temperatury maksymalne już tylko od 6 do 9 stopni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na termometrach minimalnie od (-1) do 2-3 stopni.

  Do przyszłego piątku jeszcze sporo czasu, ale jeśli prognozowany trend zmian w atmosferze się utrzyma, możemy mieć do czynienia z naprawdę chłodnym ostatnim weekendem października i – być może – dniem Wszystkich Świętych. Będziemy monitorować sytuację i na bieżąco Państwa informować (prosimy zaglądać na nasz profil na facebooku), a tymczasem zachęcamy by skorzystać z pięknej pogody w sobotę i niedzielę.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.