Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka: Agnieszka Puszka.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka: Agnieszka Puszka.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Agnieszka Puszka.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Agnieszka Puszka.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Agnieszka Puszka.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Agnieszka Puszka.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Agnieszka Puszka.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Agnieszka Puszka.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Agnieszka Puszka.

 • Prognoza pogody na tydzień 20.07-26.07.2013
  19.07.2013 11:20

  W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Północnym. Do Polski zacznie napływać chłodna masa powietrza z północy. W pierwszej części dnia na południu będzie duże zachmurzenie związane z zatoką niskiego ciśnienia i odsuwającym się na południe chłodnym frontem atmosferycznym. W centrum i na północy, a w drugiej części dnia również na południu będzie małe i umiarkowane zachmurzenie. Niewielkie opady przelotne mogą wystąpić na Mazurach i Podlasiu. Będzie chłodniej, temperatura maksymalna wynosić będzie od 19-20 stopni na wschodzie do 23-24 stopni na zachodzie.

  • Reklama

  W niedzielę na przeważającym obszarze kraju dobrą pogodę z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem zapewniał będzie wyż z centrum nad Morzem Norweskim. Jedynie wschodnie dzielnice znajdować się będą pod wpływem niżu znad Rosji i tutaj będzie duże zachmurzenie oraz lokalnie występować będą opady przelotne deszczu. Na wschodzie będzie jeszcze chłodno, temperatura maksymalna wynosić będzie 18-20 stopni, ale na zachodzie termometry wskazywać będą już 26-27 stopni.

  Poniedziałek przeważnie również będzie pogodny z małym zachmurzeniem. Więcej chmur będzie na wschodzie, ale i tutaj będzie pojawiać się okresowo słońce a opadów deszczu nie będzie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 19-20 stopni na Mazurach i Podlasiu do 26-27 stopni od Pomorza zachodniego przez Dolny Śląsk po Opolszczyznę.

  We wtorek wyż będzie słabnął co umożliwi przesunięcie się niżu znad Rosji nad Białoruś. Spowoduje to wzrost zachmurzenie również w pasie Polski centralnej od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę. Na Warmii, Mazurach, Mazowszu oraz Lubelszczyźnie i w Małopolsce spodziewać się należy również opadów przelotnych deszczu, a lokalnie również burz. Termometry wskażą temperaturę o kilka stopni niższą. Na północy i wschodzie 18-19 stopni, na pozostałym obszarze przeważnie 21-24 stopnie. Jedynie na krańcach zachodnich lokalnie do 26 stopni.

  W środę na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z dużym zachmurzeniem. Większe przejaśnienia występować będą jedynie na zachodzie. Za wyjątkiem dzielnic zachodnich wszędzie mogą pojawiać się opady przelotne deszczu a na południowym wschodzie po południu możliwe również burze. Termometry wskazywać będą przeważnie 21-24 stopnie, chłodniej będzie na południu, od Małopolski po Lubelszczyznę, gdzie będzie zaledwie 17-19 stopni.

  Czwartek na zachodzie i w centrum pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie na wschodzie będzie pochmurno, a po południu należy oczekiwać opadów przelotnych deszczu i burz. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 20-22 stopni na południowym wschodzie i wschodzie do 25-26 stopni na zachodzie.

  W piątek w centralnej części kraju pogodnie. Nadal większe zachmurzenie na wschodzie, a w drugiej części dnia chmur przybywać będzie na zachodzie od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk. Zarówno na wschodzie jak i na zachodzie występować będą opady przelotne deszczu, a po południu możliwe są również burze. Na termometrach zobaczymy od 22-13 stopni na wschodzie do 25-26 stopni  na zachodzie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.