Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krzysztof Majowicz

  (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krzysztof Majowicz

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maciej Pacholski

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maciej Pacholski

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krzysztof Majowicz

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krzysztof Majowicz

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota

 • Prognoza pogody na tydzień 20.04-26.04.2013
  19.04.2013 16:44

  W sobotę Polska północna znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Morza Północnego, który przynosił będzie słoneczną, ale chłodną pogodę. Na południu na pogodę wpływał będzie jeszcze niż znad Europy południowej i tutaj będzie pochmurno z lokalnymi, słabymi opadami deszczu. Po ciepłym poprzednim tygodniu weekend zapowiada się chłodniejszy, temperatura maksymalna wynosić będzie od 7-10 stopni na północy przez 12-13 stopni w centrum do 15-16 stopni na południowym wschodzie.

  • Reklama

  W niedzielę wyż przesunie się nad Bałtyk i poprawi pogodę już w całym kraju. Na przeważającym obszarze będzie bezchmurnie, nieco niegroźnych chmur będzie na południu i zachodzie. Poranek będzie mroźny z ujemnymi temperaturami na północy oraz przygruntowymi przymrozkami również w centrum i na wschodzie. W ciągu dnia termometry wskażą od 10-12 stopni na północy do 15-16 stopni na południu.

  Poniedziałek również będzie pogodny z bezchmurnym niebem lub małym zachmurzeniem. Będzie to kolejny poranek z przygruntowymi przymrozkami we wschodniej i centralnej części kraju, od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę. Na północnym wschodzie jeszcze chłodno z temperaturą 11-13 stopni, ale na zachodzie już będzie nieco cieplej, z temperaturą dochodzącą do 17-18 stopni.

  We wtorek stopniowo będzie przybywało chmur. Na przeważającym obszarze kraju będzie umiarkowane zachmurzenie, lokalnie duże. Termometry wskazywać będą przeważnie 15-17 stopni, na Dolnym Śląsku temperatura maksymalna dochodzić będzie do 19 stopni. Najchłodniej będzie na Mazurach oraz Suwalszczyźnie, tylko 14 stopni.

  Środa będzie pogodna z umiarkowanym zachmurzeniem. Termometry wskazywać będą od 13-14 stopni na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 19-20 stopni na  Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  Czwartek również będzie pogodny z umiarkowanym zachmurzeniem. Będzie ciepło, od 16-18 stopni na północy i północnym wschodzie do 20-22 stopni  na zachodzie, w centrum i południu.

  W piątek zacznie się chmurzyć, po południu lokalnie pojawią się opady przelotne deszczu. Nadal będzie dość ciepło z temperaturami od 15-17 stopni na północy do 22-23 stopni na południu.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.