Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 20.01-26.01.2018
  18.01.2018 22:11

  Początkowo chłodno i pochmurno, z mglistymi nocami w Polsce. Od środy ocieplenie, przejaśnienia i brak opadów.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z małoaktywnym frontem ciepłym związanym z Niżem znad Morza Norweskiego. Zachmurzenie przeważnie całkowite, do dużego na południu i południowym wschodzie kraju. Miejscami ze słabymi opadami śniegu, początkowo głównie w zachodniej połowie, a po południu we wschodniej połowie Polski. Rano i wieczorem lokalnie mgły, w ciągu dnia lokalnie zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od (-2)-(-1) stopni na Suwalszczyźnie, do 1-2 stopni na południowym zachodzie i południu.

  W niedzielę pogodę w Polsce będzie kształtować ośrodek wyżowy znad Czech. Zachmurzenie całkowite, miejscami do dużego. Pod koniec dnia w pasie północnym kraju przejaśnienia. Słabe widzialności ograniczone zamgleniami, a rano i wieczorem liczne mgły. Na południu kraju miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-4)-(-3) stopni na Suwalszczyźnie, do 0-2 stopni na zachodzie i północnym zachodzie. W nocy na Podlasiu spadki temperatury do (-8)-(-9) stopni.

  W poniedziałek centrum wyżu przemieści się nad Podlasie. Zachmurzenie przeważnie duże, w pierwszej części dnia oraz wieczorem na północnym wschodzie silne zamglenia i mgły. Wieczorem w pasie zachodnim kraju wzrost zachmurzenia do całkowitego ze słabymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-6)-(-5) stopni na Suwalszczyźnie, do 0-2 stopni na zachodzie. W nocy na Podlasiu spadki temperatury do (-8)-(-9) stopni.

  We wtorek pochmurno, z opadami śniegu na wschodzie, przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem i deszczu na zachodzie kraju. Dodatkowo silniejszy wiatr. Temperatury maksymalne wynosić będą od (-6)-(-5) stopni na Suwalszczyźnie, do 5-6 stopni na zachodzie.

  W kolejnych dniach przeważnie dość pogodnie i bez opadów, jedynie początkowo w środę we wschodniej połowie kraju zanikające opady śniegu. Cieplej. Temperatury w dzień od (-2)-0 stopni na Podlasiu do 9-10 stopni na Ziemi Lubuskiej.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.