Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 1-7.12.2012
  29.11.2012 19:37

  Wygląda na to, że z nadejściem grudnia wreszcie nadjedzie zima. Na najbliższe dni Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii, co przyniesie nam napływ chłodniejszego powietrza z północy i północnego zachodu.

  • Reklama

     Początek weekendu nie będzie zbyt pogodny. Niż znad Skandynawii przyniesie ochłodzenie, więcej zachmurzenia i opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

  W sobotę zachmurzenie będzie całkowite, dopiero wieczorem miejscami pojawią się rozpogodzenia do dużego. Na północy, północnym zachodzie, południu i południowym wschodzie występować będą opady śniegu. Będzie także dość zimno, temperatura maksymalna wyniesie od 0 do 2 stopni, jedynie na wybrzeżu lokalnie do 3 stopni. Temperatura minimalna w nocy z soboty na niedzielę wyniesie od (-5) do (-2) stopni.

  W niedzielę pogoda się trochę zmieni ku lepszemu. Pomimo, że północ i południe Polski nadal pozostanie pod wpływem niżów, to centrum kraju będzie pod wpływem słabego wyżu znad Ukrainy. Zachmurzenie będzie przeważnie duże, a na południu i północnym zachodzie całkowite. Przez cały dzień na południowym wschodzie mogą występować słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna będzie podobna jak w sobotę, od 0 do 2 stopni.
  Początek tygodnia nie będzie lepszy od weekendu. Polska będzie przez cały czas pod wpływem różnych układów niżowych przynoszących sporo zachmurzenia i opadów.

  W poniedziałek zachmurzenie będzie całkowite do dużego z opadami śniegu na południowym wschodzie. Wieczorem na zachodzie można się spodziewać rozpogodzeń. Temperatura będzie coraz niższa, na północy 1-2 stopnie, a na pozostałym obszarze (-3)-0 stopni.

  We wtorek od zachodu podejdzie kolejna strefa frontowa. W zachodniej połowie Polski zachmurzenie będzie całkowite z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, jedynie na wschodzie zachmurzenia będzie mniej. Temperatura nadal będzie niska, na przeważającym obszarze od 1 do 3 stopni i (-3) – 0 stopni na wschodzie.

  W środę, czwartek i piątek Polska będzie cały czas pod wpływem układu niżowego powoli przemieszczającego się znad Niemiec, przez północną Polskę nad kraje Bałtyckie. Przez całą końcówkę tygodnia zachmurzenie będzie przeważnie całkowite z lokalnymi opadami śniegu na zachodzie, północnym zachodzie i północy. W piątek opady śniegu na zachodzie będą się nasilać. Temperatury maksymalne w środę, czwartek i piątek będą dość wyrównane od 1 do 4 stopnia, chłodniej będzie jedynie na wschodzie i południowym wschodzie od 0 do 1 stopnia.

  Jak widać, mamy szansę, by zima zagościła się u nas na dobre. Aura nie będzie zbytnio nastrajała do spacerów, będzie zimno, nocami bardzo zimno, zwłaszcza, że temperatury minimalne będą w całym kraju ujemne. Pozostaje nam tylko wziąć się za wczesne świąteczne porządki, lub przygotowywać się do sesji.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.