Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska - zdjęcie tytułowe

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska - zdjęcie tytułowe

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 19-25.11.2011
  17.11.2011 19:34

  Na weekend przeważająca cześć Polski będzie pod wpływem słabnącego układu wyżowego znad Europy Południowej, jednakże po północnej części Polski przemieszczać się będzie strefa frontowa związana z niżem znad Litwy.

  W sobotę początkowo prawie w całej Polsce będzie sporo zamgleń i mgieł oraz zachmurzenie będzie duże i całkowite. W ciągu dnia rozpogodzi się jedynie na południu, a na północnym wschodzie mogą wystąpić słabe opady mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-4 stopni na południowym wschodzie do 5-8 stopni na pozostałym obszarze. W nocy także będzie mglisto i pochmurno, w na północy występować będą opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna wyniesie od (-2) – 0 stopni na południu przez 1 – 4 stopni w centrum do 5 – 7 stopni na północy.

  • Reklama

  W niedzielę i w poniedziałek pogoda będzie bardzo podobna do sobotniej, poranki i wieczory mgliste, na przeważającym obszarze zachmurzenie duże i całkowite, na południu rozpogodzenia do umiarkowanego a na północny opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna w niedzielę i w poniedziałek będzie bardzo podobna i wyniesie od 4-5 stopni na południowym wschodzie do 6-8 stopni na pozostałym obszarze. Nad ranem w poniedziałek oraz nad ranem we wtorek termometry wskażą od (-2) – 0 stopni na południu przez 1 – 3 stopni w centrum do 4 – 5 stopni na północy.

  Znaczniejsza odmiana pogody nastąpi dopiero we wtorek i środę, gdyż układ wyżowy znad Europy południowej zacznie silniej oddziaływać nad Polską i odsunie strefę frontowa bardziej na północ. Poranki i wieczory będą nadal mgliste, ale na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na północy umiarkowane i duże. We wtorek temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 6 stopni na całym obszarze, w środę będzie nieco chłodniej gdyż tylko od 2-3 stopni na wschodzie do 4-5 stopni na pozostałym obszarze. W nocy z wtorku na środę termometry pokażą od (-2) do 0 stopni na przeważającym obszarze do 1-2 stopni na Wybrzeżu.

  Koniec tygodnia przyniesie niestety pogorszenie pogody. W czwartek na północnym zachodzie zachmurzenie ponownie zacznie wzrastać do dużego, a na pozostałym obszarze nadal będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-3 stopni na wschodzie do 4-6 stopni na pozostałym obszarze. W piątek natomiast w całej Polsce jeszcze bardzie się zachmurzy, zachmurzenie będzie duże i całkowite na przeważającym obszarze, jedynie na południu będzie umiarkowane. Temperatura maksymalna w piątek wyniesie od 3 do 5 stopni w całej Polsce.

  Jak widać zimy nadal nie widać, ale nie należy się tym zbytnio martwić, gdyż jesień tez mamy piękna w Polsce.


  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.