Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zachód słońca

  Zdjęcie tytułowe: Fot. Ewa Piotrowska, nadesłane do MeteoGroup.

  Burza

  Do takich widoków przyzwyczai nas pogoda w pierwszej części tygodnia... Fot. Daniel Docz, zdjęcie nadesłane do Meteogroup.

  Księżycowa noc

  Jednak w drugiej noce będą przypominać tę... Źródło: www.sxc.hu/

 • Prognoza pogody na tydzień 19-25.06.2010
  18.06.2010 15:31

  Nadchodzący tydzień przyniesie zróżnicowaną aurę. Początkowo pozostawać będziemy pod wpływem układów niskiego ciśnienia, które sprowadzą chmury i deszcz, ale od środy pogoda wyraźnie się poprawi…

  • Reklama

  Weekend ładniej zapowiada się w Polsce zachodniej i północnej, na południu i wschodzie więcej deszczu i burz. Sobota przywita nas deszczem w całej wschodniej połowie Polski. Na pozostałym obszarze również będzie pochmurno, lecz nie powinno padać. W ciągu dnia od zachodu zacznie się przejaśniać, a opady będą odsuwały się poza nasze wschodnie granice. Noc pogodna i bez opadów w Polsce północnej i centralnej, więcej chmur w Małopolsce i na Podkarpaciu i tam nad ranem pojawi się kolejna strefa opadów, która w niedzielę da się we znaki mieszkańcom Polski południowej i wschodniej. W dzień lepsza pogoda – przejaśnienia i rozpogodzenia – na Ziemi Lubuskiej, w północnej Wielkopolsce, Pomorzu i Pomorzu Zachodnim oraz na Kaszubach i Kujawach. Będzie dosyć chłodno – w sobotę i niedzielę temperatura maksymalna od 17 do 21 stopni.

  Poniedziałek i wtorek zanosi się pochmurnie i deszczowo w całym kraju. W Polsce wschodniej wystąpią dodatkowo liczne burze i tam – szczególnie w poniedziałek – opady mogą być dość intensywne. Temperatura maksymalna bez większych zmian – przeważnie od 18 do 22 stopni, tylko nad morzem 15-17 stopni. Noce z temperaturą minimalną od 7-9 stopni na północnym zachodzie do 13-14 stopni na południowym wschodzie.

  Pogoda poprawi się w środę. Północną połowę kraju ogarną przejaśnienia i rozpogodzenia, a słabe opady utrzymają się na południu. Zrobi się też wyraźnie cieplej – temperatura dojdzie do 21-24 stopni na przeważającym obszarze kraju, a na północnym wschodzie nawet do 25-26 stopni. Nieco chłodniej, tradycyjnie, nad samym morzem – od 17 do 20 stopni. Noc świętojańska prawie w całym kraju zapowiada się pogodnie, z niebem bezchmurnym lub zachmurzeniem małym. Zachmurzenie duże utrzyma się tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu i tam może przelotnie popadać deszcz. Temperatura minimalna wyniesie od 9-10 stopni na północnym zachodzie do 12-13 stopni na południowym wschodzie.

  Podobną pogodę przewidujemy na czwartek i piątek – temperatury maksymalne rzędu 22-26 stopni i zachmurzenie małe do umiarkowanego, jedynie na południu okresowo wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów i lokalnych burz.

   

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.