Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 19.11-25.11.2016
  17.11.2016 20:48

  Nadchodząca sobota deszczowa, natomiast od niedzieli coraz więcej słońca i ciepło.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce będzie kształtować zatoka głębokiego niżu znad Morza Norweskiego wraz z towarzyszącymi jej frontami atmosferycznymi. Zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu, które początkowo na południowym zachodzie, następnie w centrum i na północnym wschodzie kraju mogą być dość intensywne. Jedynie w I części dnia na północnym zachodzie przejaśnienia i brak opadów. Temperatury maksymalne wyniosą od 7-9 stopni w pasie północnym do 12-14 stopni na południowym wschodzie.

  W niedzielę Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad Morza Północnego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, jedynie początkowo na wschodzie kraju miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-8 stopni w pasie północnym do 12-13 stopni na południowym wschodzie.

  W poniedziałek Polska będzie na skraju rozległego wyżu znad zachodniej Rosji. Zachmurzenie od małego na południu, poprzez umiarkowane w centrum kraju, po duże z przejaśnieniami na północy i zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10-11 stopni na północnym wschodzie do 16-17 stopni na południu.

  We wtorek nadal wpływ wyżu znad Rosji. Zachmurzenie przeważnie małe do umiarkowanego w zachodniej połowie kraju. Temperatury maksymalne wynosić będą od 6-8 stopni na północnym wschodzie do 15-16 stopni na południu.

  W kolejnych dniach centrum wyżu przemieszczać się będzie nad Ukrainę. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami do dużego, raczej bez opadów. Temperatury w dzień od 8-5 stopni na północnym wschodzie do 14-10 stopni na południu.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.