Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 19.09-25.09.2015
  18.09.2015 11:29

  Kolejny tydzień września zapowiada się z umiarkowanymi temperaturami. Nie zabraknie również opadów deszczu, głównie w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce południowo wschodniej oraz częściowo południowej i wschodniej kształtować będzie ośrodek niżowy znad Węgier z pofalowanym frontem chłodnym. Na tym obszarze zachmurzenie całkowite do dużego z opadami deszczu, głównie w pierwszej części dnia. Wieczorem opady na krańcach południowych Małopolski i Podkarpacia. Pozostała część kraju pod wpływem klina wyżu znad Austrii. Tutaj zachmurzenie małe do umiarkowanego. Jedynie na całym Pomorzu w godzinach popołudniowych okresowo możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie 20-22 stopni, jedynie na krańcach północnych 18-19 stopni.

  W niedzielę południowa, południowo wschodnia oraz wschodnia część Polski pozostanie pod wpływem niżu znad Węgier z frontem atmosferycznym. Na tym obszarze zachmurzenie całkowite do dużego z opadami deszczu, lokalnie dość intensywnymi. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresowo do dużego. Na całym Pomorzu oraz wieczorem na Ziemi Lubuskiej, lokalnie przelotne opady deszczu.Temperatura maksymalna wyniesie od 15-17 stopni na całym Pomorzu, w Małopolsce i na Podkarpaciu, do 19-20 stopni w dzielnicach centralnych.

  W poniedziałek na południowym wschodzie nadal pochmurno z opadami deszczu, zanikającymi w drugiej części dnia. Na przeważającym obszarze Polski wpływ wyżu znad Czech. Zachmurzenie umiarkowane do dużego, jedynie na północnym wschodzie lokalnie możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie 15-17 stopni, jedynie na krańcach południowych i południowo wschodnich chłodniej do 12-14 stopni.

  We wtorek centrum wyżu przemieści się nad zachodnia Białoruś. Pogodnie przy małym i umiarkowanym zachmurzeniu, jedynie w pasie północnym trochę więcej chmur, ale i tu bez opadów. Temperatury maksymalne wynosić będą od 16-17 stopni na Pomorzu Gdańskim i Mazurach do 19-20 stopni na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie.  

  W kolejnych dniach nadal przeważnie dość pogodnie. Miejscami niewykluczone przelotne opady deszczu, głównie w godzinach popołudniowych. Temperatury od 17-19 stopni na całym Pomorzu do 22-25 stopni na wschodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.