Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Rafał Choma.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

 • Prognoza pogody na tydzień 19.05-25.05.2012
  18.05.2012 14:09

  Poprzedni weekend i mijający tydzień w znacznej mierze upłynął pod znakiem „zimnych ogrodników”, którzy – jak mogliśmy się przekonać – nie bez powodu zasłużyli sobie na takie miano. Tym razem pogoda okaże się łaskawsza, temperatury pójdą w górę, a na początku tygodnia zrobi się wręcz gorąco.


  Już w sobotę da się odczuć delikatne ocieplenie. Termometry wskażą maksymalnie 20-23 stopnie, tylko jeszcze na północnym wschodzie 17-19 stopni. Będzie przy tym słonecznie, a więcej chmur pojawi się jedynie w pasie od Warmii, Mazur i Podlasia po Lubelszczyznę.
  Niedziela jeszcze cieplejsza – od 22-23 stopni na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu, do 24-26 stopni na pozostałym obszarze. Słońca nie zabraknie, trochę chmur może pojawić się na krańcach południowych i południowo-wschodnich, w górach może zagrzmieć. W całym kraju powieje za to nieco silniejszy południowo-wschodni wiatr.

  Pierwsze trzy dni nowego tygodnia upłyną pod znakiem wysokich temperatur, sięgających 25-28, a lokalnie nawet 29-30 stopni. Nieco chłodniej będzie nad morzem – od 21 do 24 stopni, a we wtorek także na południu – tam od 23 do 25 stopni. Przeważać będzie pogodne niebo, ale będą obszary, w których może się chmurzyć i przelotnie padać – w poniedziałek na północnym wschodzie, we wtorek na południu oraz miejscami w centrum i na zachodzie (uwaga – wystąpią burze!), a w środę na krańcach południowo-zachodnich. W poniedziałek i wtorek chwilami silniejszy południowo-wschodni i wschodni wiatr.

  Czwartek przyniesie kilkustopniowe ochłodzenie, ale i tak temperatury maksymalne utrzymają się na poziomie 23-26 stopni, tylko na Wybrzeżu 17-22 stopni. Na przeważającym obszarze kraju przelotnie popada deszcz, na południu pojawią się burze. Będzie jednak sporo przejaśnień, a na północnym zachodzie cały dzień zapowiada się bardzo pogodnie.
  W piątek przelotne opady deszczu utrzymają się tylko na południu; na pozostałym obszarze będzie słonecznie. Temperatury maksymalne wyniosą od 17-20 stopni na Wybrzeżu do 20-23 na pozostałym obszarze.

  Noce już bez przymrozków.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.