Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Leszek Jaroszewski

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Leszek Jaroszewski

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Natalia

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Natalia

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Ryszarda Szymańska

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 05.07.-11.07.2014
  04.07.2014 13:09

  W sobotę na przeważającym obszarze kraju na pogodę wpływał będzie wyż którego centrum znajdować się będzie nad zachodnią Rosją. W zachodniej części kraju pogodę zacznie kształtować niż znad Atlantyku. Na wschodzie i w centrum początkowo będzie bezchmurnie w ciągu dnia zachmurzenie małe do umiarkowanego. Na zachodzie będzie więcej chmur, początkowo zachmurzenie umiarkowane, po południu lokalnie zwiększające się do dużego. W drugiej części dnia na południowym zachodzie i zachodzie lokalnie będą występowały opady przelotne deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 26-27 stopni, nieco cieplej będzie na południowym-zachodzie, gdzie termometry wskazywać będą 28-29 stopni.

  • Reklama

  W niedzielę Polska nadal znajdować się będzie pomiędzy wyżem znad zachodniej Rosji a niżem znad Atlantyku. Będzie małe i umiarkowane zachmurzenie. Od godzin południowych na zachodzie oraz lokalnie w dzielnicach centralnych występować będą opady przelotne i burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 26-29 stopni. Najcieplej będzie na południowym wschodzie gdzie lokalnie będzie 30 stopni.

  W poniedziałek początkowo będzie pogodnie z małym zachmurzeniem. Po południu na zachodzie zachmurzenie będzie się zwiększać do umiarkowanego i dużego, w wielu miejscach pojawią się opady przelotne deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 27-29 stopni na północy do 30-31 stopni na południu.

  Wtorek będzie pogodny tylko na wschodzie i tutaj oczekiwać można zachmurzenia małego. Na pozostałym obszarze, najpierw na zachodzie a w ciągu dnia również w dzielnicach centralnych, będzie pochmurno z dużym zachmurzeniem oraz opadami przelotnymi deszczu i burzami. Burze lokalnie będą gwałtowne z silnym opadem deszczu i możliwym gradem. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 24-26 stopni na zachodzie do 31-32 stopni na wschodzie. 

  W środę opady deszczu i burze przeniosą się na wschód. Na zachodzie i w centrum będzie lepsza pogoda z umiarkowanym zachmurzeniem, ale okresowo mogą pojawiać się również krótkotrwałe opady przelotne deszczu. Na termometrach zobaczymy od 22-24 stopni na północy, zachodzie i południu do 26-27 stopni w centrum i na wschodzie.

  W czwartek przeważnie będzie duże zachmurzenie z lokalnymi przejaśnieniami. Na wschodzie oraz na zachodzie nadal należy spodziewać się opadów przelotnych deszczu, miejscami niewykluczone również burze. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie od 22 do 24 stopni. Nieco cieplej będzie na wschodzie gdzie lokalnie będzie do 26-27 stopni.

  Piątek przeważnie dość pogodny z umiarkowanym zachmurzeniem. Po południu lokalnie chmur będzie przybywać i mogą pojawiać się opady przelotne deszczu, zwłaszcza we wschodniej części kraju.  Na termometrach będzie od 23 do 25 stopni, nieco chłodniej na północy i południu 20-21 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.