Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Wiosna

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Andrzej Maj.

 • Prognoza pogody na tydzień 19.03-25.03.2011
  17.03.2011 21:30

   

  • Reklama

  W sobotę Polska zacznie dostawać się pod wpływ pogodnego wyżu znad Europy zachodniej. Na wschodzie jeszcze duże zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, ale już na zachodzie pojawiać się będą rozpogodzenia. Obszar lepszej pogody pod wieczór obejmie również centralne i północne dzielnice kraju. Temperatury  niezbyt wysokie, od 3-4 stopni na wschodzie i południu do 7-8 stopni na zachodzie .

  W niedzielę dalsza poprawa pogody. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu więcej chmur, ale już raczej bez opadów. Przeważnie będzie 6-8 stopni, nieco chłodniej na krańcach południowo-wschodnich, tutaj 4-5 stopni.

  W poniedziałek będziemy witać pierwszy dzień wiosny, a dzień ten w tym roku zapowiada się w całym kraju pogodnie, z duża ilością słońca. Taką pogodę zawdzięczać będziemy wyżowi, który przesunie się znad Europy zachodniej nad Polskę. Temperatura maksymalna 7-9 stopni.

  Wtorek również słoneczny, ale chmur będzie nieco więcej zwłaszcza we wschodniej i północnej części kraju. Nadal będzie dość ciepło, od 7-8 stopni na wschodzie do 10-11 stopni na zachodzie.

  W środę na przeważającym obszarze kraju nadal pogodnie, chmurzyć się będzie na w Małopolsce, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Niewykluczony również jest słaby opad deszczu a w górach śniegu, zwłaszcza w godzinach rannych. Temperatura maksymalna w dalszym ciągu dochodzić będzie do 7-8 stopni na wschodzie i południu do 10-11 stopni na zachodzie.

  W kolejnych dniach nadal dość pogodnie, chociaż w wielu regionach okresowo z większą ilością chmur.  Temperatura maksymalna dosyć wyrównana, wynosić będzie 8-11 stopni.

  Przy planowaniu ubioru, należy zwrócić uwagę na fakt, że noce jeszcze będą zimne. Od niedzieli do wtorku temperatury minimalne wyniosą (-4)-(-2) stopnie. W sobotę oraz od środy do piątku poranki również chłodne, z temperaturami około 0-2  stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.