Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Autor: Józef Gigoń. Z galerii zdjęć nadesłanych do MeteoGroup przez internautów.

 • Prognoza pogody na tydzień 19.02-25.02.2011
  18.02.2011 12:15

  Do końca tygodnia Polska pozostanie pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia. Znacząca poprawa pogody nastąpi dopiero w poniedziałek. Będzie to związane z rozbudowującym się wyżem znad Rosji, który spowoduje napływ do Polski chłodnego i suchego powietrza arktycznego.

  • Reklama

  W sobotę, w pierwszej części dnia na Śląsku i Mazurach nadal będzie padał śnieg, opady te zanikną w ciągu dnia. Na pozostałym obszarze nadal będzie pochmurno, a pod koniec dnia, niewielkich rozpogodzeń możemy się spodziewać na Pomorzu Zachodnim. Temperatura na północnym wschodzie wyniesie (-10)-(-7) stopni, na pozostałym obszarze (-5)-(-2) stopni. Dodatnie temperatura do 1 stopnia jedynie na krańcach południowych. Noc z soboty na niedzielę przyniesie znaczący spadek temperatur w nocy,  a pogodna będzie tylko na zachodzie kraju. Nad resztą obszaru zachmurzenie nadal duże. Temperatura minimalna wyniesie od (-14)-(-10) na północy do (-5)-(-4) na południu.
  W niedzielę pogodnie będzie początkowo jedynie na zachodzie kraju i tam zachmurzenie małe. W ciągu dnia strefa rozpogodzeń obejmie północną część kraju. Na pozostałym terenie zachmurzenie duże, na południowym wschodzie całkowite. Temperatura maksymalna w całym kraju ujemna - od (-12)-(-10) na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie do (-4)-(-2) stopni na Opolszczyźnie. Nocą będzie pogodnie na przeważającym obszarze, z wyjątkiem południowego wschodu, gdzie zachmurzenie nadal będzie całkowite. Temperatura minimalna od (-14)-(-9) stopni, najchłodniej na  Mazurach, Suwalszczyźnie i Pomorzu (-20)-(-18) stopni.

  Na początku tygodnia nastąpią znaczne rozpogodzenia i będzie dość słonecznie, zwłaszcza na zachodzie Polski.  Tak sytuacja utrzyma się do środy.  Temperatury maksymalne w ciągu dnia wyniosą (-10)-(-7) na północnym wschodzie i północy do (-6)-(-3) na zachodzie i południu. W ciągu kolejnych nocy temperatury minimalne będą znacznie niższe nawet (-21)-(-17) na Mazurach i Podlasiu,  przez (-16)-(-12) na przeważającym obszarze do (-10)-(-8) na zachodzie i południu.

  W czwartek i piątek Polska znajdować się będzie pod coraz większym wpływem układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. W czwartek stopniowo w całym kraju nastąpi zwiększenie się zachmurzenia do dużego i całkowitego - zacznie padać śnieg, następnie śnieg z deszczem. W piątek zachmurzenie całkowite z opadami głównie deszczu. Do Polski zacznie napływać cieplejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie. Temperatura  maksymalna od (-
  6)-(-4) na wschodzie do 0-1 stopni na zachodzie- zacznie się ocieplać. W piątek w całym kraju temperatura będzie dodatnia od 1-0 stopni na wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie.

  Autor: Jan Dziekański

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.