Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesień w parku

  Jesień w parku źródło: www.sxc.com

 • Prognoza pogody na tydzień 18-24.09.2010
  17.09.2010 17:45

  W nadchodzącym tygodniu pogoda będzie o wiele przyjemniejsza od tej, która panowała w tym tygodniu. Poprawa nastąpi już w weekend.

  • Reklama

  Niż znad Skandynawii, który prawie przez cały tydzień kształtował pogodę w Polsce, bardzo powoli zacznie przesuwać się nad północna Finlandię. Północna Polska nadal pozostanie pod jego wpływem, natomiast południowa część kraju będzie pod wpływem klina wyżu azorskiego.

  W sobotę na Pomorzu zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju początkowo zachmurzenie będzie małe, a na krańcach południowo-wschodnich umiarkowane, w ciągu dnia będzie wzrastać do umiarkowanego lokalnie do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 - 16 stopni w Polsce południowo-wschodniej do 13-14 stopni na pozostałym obszarze.

  W niedzielę nadal na północy zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, a na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. W ciągu dnia jedynie na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego i w górach wystąpią lokalne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 - 14 stopni, jedynie w południowo-wschodniej Polsce troszkę cieplej od 15 do 16 stopni.

  W poniedziałek i we wtorek chmury podzielą Polskę na dwie części. W północnej części będzie pochmurno ze słabymi lokalnymi opadami deszczu, a w południowej pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatury maksymalne w tych dniach wynosić będą przeważnie od 14 do 16 stopni, choć na południu kraju będą troszkę wyższe 17-18 stopni.

  W środę Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Morza Norweskiego. Będzie to zapowiedź pięknej pogody do końca tygodnia. W środę, czwartek oraz w piątek ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, lokalnie małe i bez opadów. Temperatury maksymalne w te dni wyniosą odpowiednio: w środę od 15 do 17 stopni, w czwartek od 16-17 stopni na przeważającym obszarze do 18-19 stopni na zachodzie i południu, a w piątek od 16-17 stopni na północy przez 17-18 stopni w centrum, do 19-20 stopni na południu.

  Noce będą chłodne przeważnie od 4-7 stopni do 8-10 stopni nad samym morzem, ale jeszcze bez przygruntowych przymrozków.

  Autor: ML

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.