Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Zdjęcie tytułowe. Źródło: http://www.freeimages.com

  1) Zdjęcie tytułowe. Źródło: http://www.freeimages.com

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Hubert redaktor Szamotulskich łowców burz.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Hubert redaktor Szamotulskich łowców burz.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Bednarek

 • Prognoza pogody na tydzień 18-24.07.2015
  17.07.2015 11:03

  Wchodzimy właśnie w najcieplejszy okres roku. W nadchodzącym tygodniu na przeważającym obszarze kraju pogoda potwierdzi statystykę – szykują się gorące dni z temperaturami około i ponad 30°C, ale także burzami, które mogą nieść gwałtowne zjawiska.

   

  • Reklama

   

  Sobota na przeważającym obszarze rozpocznie się pogodnie, tylko rano miejscami może jeszcze padać i grzmieć – pozostałość po nocnych burzach. W pierwszej części dnia na ogół słonecznie, jedynie na północy Polski zachmurzenie duże z przejaśnieniami i możliwe lokalne przelotne opady deszczu. Po południu i wieczorem zrobi się burzowo – zagrzmieć może w zasadzie w całym kraju, choć z największym prawdopodobieństwem w pasie od południowo-zachodniej do północno-wschodniej Polski. UWAGA – burze mogą nieść gwałtowne zjawiska, ulewy, silny wiatr i opady dużego gradu! Będzie gorąco, choć nie wszędzie – na Wybrzeżu maksymalnie od 22 do 25°C, w pasie od Ziemi Lubuskiej po Mazury i Podlasie 26-30°C, poza tym od 30 do 34°C.

  W nocy poza Wybrzeżem w całym kraju możliwe przelotne opady deszczu i burze. Niedziela przeważnie z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego, z rozpogodzeniami w pierwszej części dnia na północnym zachodzie. Wszędzie możliwe opady przelotne deszczu, a w południowej połowie Polski dodatkowo spodziewamy się burz. Najmniejsze prawdopodobieństwo opadów na północnym wschodzie. Nieco chłodniej – temperatury maksymalne od 20-24°C na północy, przez 25-27°C w pasie centralnym, do 27-29, lokalnie 30°C na południu.

  Kolejna noc również zapowiada się deszczowo i burzowo. Padać będzie właściwie w całym kraju, miejscami mocno. Za to w poniedziałek od południowego zachodu szybko będzie się rozpogadzać i opady będą zanikać, najpóźniej na wschodzie. Pod wieczór praktycznie wszędzie powinno zrobić się pogodnie. Poniedziałek będzie najchłodniejszym dniem w tygodniu, choć nadal ciepłym, zważywszy na to, że w południowej połowie kraju temperatury dojdą do 24-27°C. Poza tym 21-24°C, a najchłodniej nad morzem – od 18 do 22°C.

  Wtorek i środa powinny na ogół być pogodne, choć miejscami mogą pojawić się burze i opady przelotne. Temperatury maksymalne wyniosą we wtorek: 22-26°C na północy i 27-30°C na południu, a w środę o 1-2°C więcej.

  Czwartek również rozpocznie się pogodnie, jednak prognozy wskazują, że od zachodu zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu, który wieczorem, w nocy i w piątek zaznaczy się w kraju większą ilością opadów i burz. Temperatury utrzymają się jednak na dotychczasowym poziomie, a prawdopodobnie zrobi się nawet jeszcze goręcej – w czwartek i piątek temperatury na południu mogą sięgnąć nawet 35°C. Na północy przeważnie 23-28°C.

  Jak widzimy pogoda w nadchodzącym tygodniu zadowoli fanów tropików. Uważajmy jednak na burze, które mogą być groźne i nieść gwałtowne, niszczące zjawiska. Zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji pogodowych.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.