Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 18-24.03.2017
  17.03.2017 01:50

  Najbliższy tydzień przyniesie nam huśtawkę pogody. Po miejscami dość chłodnym weekendzie z deszczem i śniegiem, w kolejnych dniach raczej ciepło, choć opadów nie zabraknie.

   

  • Reklama

  Sobota będzie pochmurna i zdecydowanie mokra. Opadów, miejscami dość silnych, spodziewamy się w całym kraju. Na ogół będzie to deszcz, ale w dzielnicach północnych i na pogórzach także deszcz ze śniegiem, a wyżej w górach śnieg. Dopiero pod wieczór opady zanikną na północnym zachodzie i tam zacznie się rozpogadzać. Spodziewać się możemy dość silnego wiatru, który spotęguje poczucie chłodu w tym i tak niezbyt ciepłym dniu – temperatury maksymalne wyniosą od 2-4 stopni na Pomorzu i Warmii, przez 4-6 na północy, do 6-7 na pozostałym obszarze.

  W nocy przejaśnienia i rozpogodzenia obejmą większą część kraju, a opady będą zanikać. Najdłużej, bo do rana utrzymają się na wschodzie i południu. Będzie padać deszcz i deszcz ze śniegiem, a na Podlasiu oraz na pogórzach i w górach śnieg. Temperatury minimalne wyniosą od (-1)-0 stopni w części północno-zachodniej kraju, do 2-3 stopni na południu.

  Niedziela na większości obszaru kraju upłynie dość pogodnie – przeważać będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, tylko początkowo na wschodzie i południu mogą występować zanikające opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, rano miejscami śniegu. W drugiej części dnia nowa strefa opadów deszczu nasunie się nad Polskę zachodnią. Temperatury maksymalne wyniosą od 6 do 8 stopni, tylko na zachodzie będzie cieplej – od 8 do 10 stopni. Miejscami znów silniej powieje.

  W nocy strefa opadów będzie przemieszczać się na wschód, do rana obejmując prawie cały kraju. Miejscami będzie padać mocno, a na wschód od Wisły będą występować opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatury minimalne wyniosą od (-1) na północnym wschodzie do 7-8 na południowym zachodzie.

  Poniedziałek pochmurny i ze słabymi opadami deszczu w całym kraju. Rano na wschodzie może padać deszcz ze śniegiem i śnieg. Okresami silniejszy wiatr. Temperatury wzrosną do 6-7 stopni na północnym wschodzie i do 12-13 na południowym zachodzie. Poza tym 8-11 stopni.

  We wtorek na ogół bez opadów, choć raczej pochmurno. Słaby deszcz jedynie lokalnie. Cieplej – do 8-10 stopni na północnym wschodzie i 15-17 na południu.

  Kolejne dni bez większych zmian w pogodzie. Przeważać będzie zachmurzenie duże i całkowite z niewielkimi przejaśnieniami. Codziennie spodziewamy się opadów deszczu, choć nie we wszystkich rejonach. Dopiero w piątek na północy jest szansa na więcej pogodnego nieba. Temperatury maksymalne na ogół w granicach od 10 do 15 stopni, nieco cieplej będzie w środę na południu, a w piątek nieco chłodniej na północy.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.