Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Las zimą.

  Las zimą. Autor: Józef Gigoń

  Zima.

  Zima.

  Sezon Narciarski rozpoczęty.

  Sezon Narciarski rozpoczęty.

  Boże Narodzenie.

  Boże Narodzenie.

 • Prognoza pogody na tydzień 18.12 - 26.12.2010. *********Pogoda na Święta
  17.12.2010 00:00

   

  • Reklama

  W sobotę i niedzielę Polska zacznie znajdować się pod wpływem rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich.  
  W sobotę będzie mglisto i pochmurno. Rano prawie w całym kraju, następnie głównie na zachodzie oraz w centrum występować będą liczne zamglenia i mgły. Tylko początkowo na południowym wschodzie niewielkie rozpogodzenia. Po południu i wieczorem w dzielnicach południowych zacznie padać śnieg. Temperatura maksymalna przeważnie (-11)-(-9) stopni, tylko na zachodzie (-8)-(-7) stopni. W nocy opady będą występowały we wschodniej połowie kraju i stopniowo będą zanikać. Temperatura minimalna od (-12)-(-10) stopni w Polsce północnej i centralnej do (-7)-(-5) stopni na południu.


  W niedzielę również będzie mglisto, ale stopniowo zacznie się rozpogadzać. W ciągu dnia poprawa warunków będzie następowała najpierw w południowej Polsce, a następnie również w centrum i tam zachmurzenie małe, lokalnie bezchmurnie. W Polsce północnej zamglenia będą się utrzymywały przez cały dzień, zachmurzenie duże. Tylko początkowo opady śniegu na Warmii i Mazurach, które całkowicie znikną w ciągu dnia. Temperatura maksymalna od (-12)-(-10) stopni na północy i w centrum do (-9)-(-6) stopni na pozostałym obszarze. W nocy będzie pochmurno ze słabymi opadami śniegu na Pomorzu Zachodnim i Pojezierzu Lubuskim. Zachmurzenie małe oraz liczne mgły na południowym wschodzie. W całym kraju temperatura będzie się obniżać do (-15)-(-12) stopni, jedynie na południu do (-10)-(-9) stopni.


  W poniedziałek zachmurzenie duże w całym kraju, na północnym zachodzie całkowite z opadami śniegu. Temperatura maksymalna w całym kraju od (-3) do 1 stopnia. W nocy opady śniegu w zachodniej Polsce. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże do małego na południowym wschodzie. Lokalnie zamglenia. Temperatura minimalna (-6)-(-2) stopnie.

  Wtorek – zachmurzenie prawie w całym kraju duże, na północy i zachodzie całkowite z opadami przelotnymi śniegu. Temperatura maksymalna od (-4)-(-2) stopnia na zachodzie do nawet 3 – 4 stopni na południu, w nocy temperatura spadnie do (-7)-(-5) stopni.

   
  W środę i w czwartek zachmurzenie w całym kraju umiarkowane, silne zamglenia i mgły w szczególności wieczorem, w nocy i nad ranem. Lokalnie na północy mogą pojawić się opady śniegu. Temperatura maksymalna od (-4) na północy do 1 stopnia na południu, w nocy temperatura spadnie do (-8) -(-7) stopni na północy i (-4) – (-2) stopni na południu kraju. W czwartek temperatura minimalna wyniesie od (-7) -(-6) stopni na północy do (-3) – (-1) stopnia na południu.


  W Wigilię Bożego Narodzenia - piątek Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Słowacji. W całym kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Słabe opady śniegu występować będą w pasie południowej Polski od Dolnego Śląska po Małopolskę i Podkarpacie. Opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, a nawet deszczu marznącego mogą wystąpić na południu Małopolski i Podkarpacia. Temperatura maksymalna wyniesie (-4) – (-3) stopni na Warmii, Mazurach i Wybrzeżu przez (-1) – 0 stopni w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Mazowsze po Lubelszczyznę do 1 – 3 stopni w Śląskim, Małopolskim i Podkarpackim. W nocy w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera i na południu występować będą jedynie opady śniegu.  Temperatura minimalna wyniesie od (-5) – (-4) stopni na Mazurach i Podlasiu do (-3) – (-1) stopnia na pozostałym obszarze.

  Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie w całej Polsce pochmurny. Słabe lokalne opady śniegu wystąpią lokalnie jedynie na północy kraju. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od (-5) – (-4) stopni na Mazurach i Podlasiu przez około (-2) stopni w centrum do 0 – 2 stopni w Małopolsce i Podkarpaciu. W nocy temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera i wyniesie od (-7) – (-5) stopni na Mazurach i Podlasiu do (-4) – (-2) stopni na pozostałym obszarze.

  Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przyniesie lekkie ochłodzenie jednak w dalszym ciągu w całym kraju będzie pochmurno. Słabe opady śniegu wystąpią lokalnie na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-4) – (-3) stopni na Mazurach i Podlasiu do (-2) – (-0) stopni na pozostałym obszarze kraju, a nocy temperatura minimalna wyniesie (-6) – (-5) stopni na Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie do (-4) - (-3) stopni na pozostałym obszarze kraju.

   

  Autor: Jan Dziekański

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.