Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów, zdjęcie tytułowe. Autor: Agnieszka Poznańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Grzegorz Miazek.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

 • Prognoza pogody na tydzień 18.08-24.08.2012
  17.08.2012 06:53

  Ostatnie dni do najcieplejszych nie należały, jednak w atmosferze dokonują się zmiany, które już wkrótce doprowadzą do znacznego wzrostu temperatur w naszej części Europy. Znajdziemy się bowiem pod wpływem wyżu, który stopniowo przemieszczając się w kierunków Bałkanów spowoduje napływ bardzo ciepłej masy powietrza zwrotnikowego z południowego zachodu.

   

  • Reklama

  Zmiany te zaczną zarysowywać się już w sobotę, kiedy to w zachodniej części Polski temperatury wzrosną do 26-28 stopni. Poza tym maksymalnie 22-25 stopni i prawie wszędzie będziemy mogli cieszyć się słońcem. Nieco więcej chmur pojawi się w północno-wschodniej części kraju, ale po południu będą one stopniowo zanikać.

  Niedziela również pogodna, w wielu regionach wręcz bezchmurna, tylko na krańcach wschodnich zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego. Temperatury iście letnie – do 25-27 stopni na wschodzie, 26-29 na Wybrzeżu i 28-32 na pozostałym obszarze.

  W poniedziałek jeszcze przeważnie pogodnie, zachmurzenie małe i umiarkowane, jednak na północy zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego – tu więcej chmur i możliwe przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. W tym też regionie – od Pomorza po Mazury i Podlasie zrobi się nieco chłodniej, do 22-25 stopni. Im dalej na południe, tym cieplej, aż do 31-33 stopni w pasie od Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska po  Małopolskę i Podkarpacie.

  Kolejne dni przyniosą pogodę w kratkę, zmienne zachmurzenie, opady przelotne deszczu i burze praktycznie w całej Polsce. Mimo wszystko słońca też nie powinno zabraknąć, szczególnie na południu kraju. Temperatury maksymalne wciąż wysokie: we wtorek od 21-24 stopni na północy, do 27-29 na południu, w środę odpowiednio od 23-26, do 28-30 stopni, w czwartek od 21-24 stopni na północy i zachodzie, do 27-29 stopni na południowym wschodzie, a w piątek 1-2 stopnie chłodniej.

  Jak widać, lato znów do nas wraca. Pamiętajmy jednak, że wiąże się to nie tylko z przyjemnym wzrostem temperatur, ale również z groźnymi zjawiskami, takimi jak burze i wszystko co im może towarzyszyć.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.