Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor:Jerzy Mączewski

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor:Jerzy Mączewski

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor:Jerzy Mączewski

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor:Jerzy Mączewski

 • Prognoza pogody na tydzień 18-24.06.2016
  17.06.2016 15:47

  W sobotę początkowo Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu, odsuwającego się nad Finlandię. Stopniowo pogodę poprawiał będzie obszar podwyższonego ciśnienia związany z wyżem znad Atlantyku. Na północy początkowo jeszcze zachmurzenie duże z przejaśnieniami stopniowo zmniejszające się do umiarkowanego i małego. Na południu w pierwszej części dnia będzie bezchmurnie, w ciągu dnia zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 17-19 stopni na północy przez 22-24 stopnie w części centralnej do 25-26 stopni na południowym wschodzie.

  • Reklama

  Niedziela będzie pogodna. Początkowo bezchmurnie, w ciągu dnia zachmurzenie małe lokalne do umiarkowanego. Przed wieczorem więcej chmur i lokalnie opady przelotne deszczu oraz burze występować będą na południu. Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wynosić będzie od 17-20 stopni na Pomorzu do 26-28 stopni w centrum i na wschodzie.   

  W poniedziałek pogodnie będzie na północy i tutaj przeważnie małe i umiarkowane zachmurzenie. Na południu od Dolnego Śląska po Mazowsze i Podlasie będzie przeważnie zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami oraz opadami przelotnymi deszczu oraz lokalnymi burzami. Najchłodniej będzie na Pomorzu, tutaj 17-20 stopni. Najcieplej na Ziemi Kieleckiej i Lubelszczyźnie gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie 26-27 stopni.

  We wtorek parasole nadal mogą się przydać mieszkańcom południowej i wschodniej części kraju. Tutaj przeważnie będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i okresowymi opadami przelotnymi deszczu. Lokalnie możliwe również burze. Na pozostałym obszarze  zachmurzenie umiarkowane, chociaż na zachodnich krańcach okresowo będzie zwiększać się do dużego. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 19-21 stopni na północy przez 24-25 stopni w centrum do 28-30 stopni na południowym wschodzie.  

  W środę przeważnie będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami lub umiarkowane, ale bez opadów. Będzie ciepło, temperatura maksymalna  wynosić będzie od 25 do 28 stopni. Jedynie na Pomorzu 22-24 stopni a nad samym morzem 19-20 stopni.

  Czwartek będzie pogodny i słoneczny z małym zachmurzeniem lub umiarkowanym zachmurzeniem. Będzie ciepło, od 26 do 29 stopni. Jedynie na Wybrzeżu od 20 do 23 stopni.

  Piątek początkowo pogodny, w drugiej części dnia na zachodzie a pod wieczór również w centrum zachmurzenie będzie zwiększać się do dużego oraz występować będą opady przelotne deszczu i burze.  

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.