Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Deszczowe chmury

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa Piotrowska.

 • Prognoza pogody na tydzień 18.06 - 24.06.2011
  17.06.2011 12:36

  Układy baryczne podzielą Europę na dwie części, północną nad którą dominować będą niże i południową gdzie pogodę kształtować będą wyże. Polska z racji swego położenia znajdować się będzie pod wpływem niżów i związanych z nimi frontów atmosferycznych, które przemieszczając się z zachodu na wschód przynosić będą przelotne opady deszczu.

  • Reklama

  Weekend


  W sobotę pochmurno z opadami deszczu w całym kraju, a dodatkowo na wschodzie, w centrum i południu oraz lokalnie na północnym-zachodzie występować będą burze, które w pasie od Lubelszczyzny przez południowe Mazowsze, Kielecczyznę po zachodnia Małopolskę i Śląsk mogą być intensywne, dające opady deszczu wysokości 10-15mm/6h. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni na północy do 25-28 stopni na południu i południowym-wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze wyniesie od 21 do 24 stopni.

  Niedziela w dalszym ciągu na wschodzie będzie pochmurna z przelotnymi opadami deszczu. Na zachodzie rano będzie pogodnie, ale w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego i tu tez wystąpią lokalne przelotne opady deszczu. Będzie chłodniej, temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie od 17 do 20 stopni.

  Początek tygodnia

  Kolejny dzień to kontynuacja pochmurnej weekendowej pogody, z przelotnymi opadami deszczu prawie w całej Polsce z wyjątkiem województw na południu kraju. Temperatury umiarkowane, przeważnie 18-20 stopni.

  We wtorek w pierwszej części dnia Polska podzielone będzie na dwie części, pogodną wschodnią połowę kraju i pochmurna z opadami deszczu zachodnią. W drugiej części dnia w całym kraju zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite z przelotnymi opadami deszczu i burzami, występującymi głównie na północy, zachodzie i w centrum. Będzie troszkę cieplej, temperatury maksymalne od 18-20 stopni na północy do 22-25 stopni na południu.

  W środę odetchniemy od opadów, choć na niebie nadal będą przeważały chmury. Lokalne przelotne opady deszczu i burze pojawia się dopiero wieczorem na zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-23 stopni na północy do 24-28 stopni na pozostałym obszarze.

  Końcówka

  W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego z przelotnymi opadami deszczu występującymi głównie na południu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 18-22 stopni na północy do 23-26 stopni na południu.

  W piątek Polska znajdzie się pod wpływem kolejnego niżu. Dlatego też w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu, głównie w centrum i na południu, dodatkowo na południu występować będą burze. Termometry wskażą od 18-20 stopni na północy i zachodzie do 21-24 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  Autor: ML

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.