Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Nixon.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Nixon.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Nixon.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Nixon.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 18.05-24.05.2013
  17.05.2013 11:59

  Pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie zróżnicowana – czekają nas dni cieplejsze i chłodniejsze, słoneczne i deszczowe. Nie zabraknie też burz, które zwłaszcza w weekend dadzą się we znaki. Przejdźmy do szczegółów.


  W sobotę przez Polskę przechodził będzie chłodny front atmosferyczny oddzielający masy powietrza o różnych właściwościach. Warunki będą sprzyjać rozwojowi wypiętrzonych chmur, w tym Cumulonimbus, a to zwiastuje opady przelotne i burze. Rano front będzie ulokowany wzdłuż południowych granic kraju i w ciągu dnia będzie przemieszczał się na północ i północny wschód. Dlatego też początkowo najładniejsza pogoda właśnie w północno-wschodniej części Polski – zachmurzenie małe lub bezchmurnie, natomiast na południu duże z opadami przelotnymi i stopniowo pojawiającymi się burzami. W ciągu dnia strefa deszczu przelotnego i burz obejmować będzie dzielnice centralne, i północne, najpóźniej pojawi się na Warmii i Mazurach. Z kolei w dzielnicach południowych zacznie się wypogadzać. Uwaga! Burzom miejscami mogą towarzyszyć gwałtowne zjawiska – ulewy, grad, silne porywy wiatru! Temperatura maksymalna wyniesie od 19-23 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 24-27 na północnym wschodzie.

  W nocy rozpogodzenia obejmą całą Polskę południową, a następnie centralną. Do rana opady przelotne i lokalne burze utrzymają się w dzielnicach północnych. I tak też będzie wyglądać pogoda w niedzielę – na północy duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, na południu i w centrum słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 16-20 stopni na Wybrzeżu, 21-24 północy i w centrum oraz 24-27 na południu.

  Poniedziałek będzie kolejnym dniem ze zmienną pogodą – chwile ze słońcem przeplatane będą opadami przelotnymi i burzami, które mogą wystąpić w prawie całym kraju. Największe ich ryzyko na północy i wschodzie, najmniejsze na południu i południowym zachodzie. Nadal ciepło – od 19-23 stopni na przeważającym obszarze, do 24-27 w dzielnicach wschodnich.

  W kolejnych dniach będzie się robić coraz chłodniej: we wtorek temperatury maksymalne jeszcze od 19 stopni na zachodzie do 23-25 na wschodzie, w środę średnio o 2 stopnie chłodniej, a w czwartek i piątek maksymalnie od 15 do 20 stopni. Wtorek jeszcze dość pogodny, po południu zacznie jednak padać na zachodzie i w centrum. W następnych dniach więcej chmur i opadów – już w całym kraju.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.