Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maciek.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maciek.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

 • Prognoza pogody na tydzień 18.04-24.04.2015
  17.04.2015 13:49

  Po tym jak 15 kwietnia został w części Polski sklasyfikowany termicznie jako dzień letni (średnia temperatura dobowa większa lub równa 15°C), apetyty na tego typu pogodę wyraźnie wzrosły. Aura szykuje nam jednak zgoła odmienny scenariusz…

   

  • Reklama

  Sobota będzie dniem z dynamiczną pogodą oraz dość silnym i porywistym wiatrem. Zachmurzenie zmienne – przeważnie duże z przejaśnieniami; pod wieczór zacznie się rozpogadzać. W ciągu dnia miejscami, przede wszystkim we wschodniej połowie kraju, występować będą przelotne opady wszelakiej maści – głównie deszczu, choć miejscami możliwy będzie deszcz ze śniegiem, grad lub krupa śnieżna. Niewykluczone lokalne burze. Będzie chłodno – maksymalnie 7-10 stopni, tylko na zachodzie do 11-12 stopni. W nocy opady szybko będą zanikać, pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, ale wraz z nimi również przygruntowe przymrozki.

  W niedzielę podobny typ pogody, choć będzie nieco cieplej, opadów mniej i będą występować pod postacią deszczu (może poza porankiem). Temperatury maksymalne wyniosą od 7-9 stopni na północnym wschodzie, do 14-15 na zachodzie. W nocy raczej bez przymrozków. Na północnym zachodzie rozpogodzi się, natomiast w południowo-wschodniej części kraju popada deszcz, na Pogórzach deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg.

  Poniedziałek znów przyniesie dość silny i porywisty wiatr, za to na przeważającym obszarze będzie pogodnie. Chmury i opady przelotne na południowym wschodzie i krańcach wschodnich. Na Pogórzach może padać deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Temperatury maksymalne od 8 do 12 stopni, tylko na zachodzie cieplej – do 15-16 stopni. Noc pogodna, ale za to z przymrozkami.

  Co do dalszej części tygodnia, wiele wskazuje na to, że będą to dość pogodne i cieplejsze dni. Spodziewamy się na ogół zachmurzenia małego i umiarkowanego, miejscami – głównie na wschodzie i południu – wzrastającego do dużego z możliwością wystąpienia opadów. Deszczu jednak raczej niewiele. Temperatury maksymalne będą kształtować się na poziomie 9-12 stopni nad morzem, 11-14 stopni w północno-wschodniej części kraju i 15-18 stopni na pozostałym obszarze. Lokalnie mogą nawet dojść do 19-20 stopni. Okresami powieje nieco silniejszy wiatr, a noce nadal mogą przynieść lokalne przygruntowe przymrozki. Jak to w kwietniu…

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.